مماشاتی که به دلیل نقص قوانین یا بهره‌‌مندی از رانت سیاسی در برخورد با چنین جرایمی صورت می‌گیرد، موجبات تکرار اقدامات ضدامنیت ملی را فراهم کرده است.

به گزارش حرف شما، نگاه مردم به رسانه‌ها، معمولا نگاهی منصفانه و پراعتماد بوده است؛ اما متأسفانه به رغم وجود این نگاه، اخیرا یک نشریه اصلاح‌طلب – که مسوولان آن پرونده‌ای آکنده از رفتارهای پر خطر دارند- در شماره اخیر خود در قالب یک مطلب طنز، به درشت‌گویی به مسوولان نظام مبادرت کرده‌اند و در سکوت و بی‌عملی مسوولان ذی‌ربط، با فرار به جلو و با هدف خریدن فرصت و اعتبار برای ادامه کار خود اعلام کرده‌اند تا اطلاع ثانوی به انتشار این نشریه ادامه نمی‌دهند!
سردبیر این نشریه به جز پرونده مشعشعی که در فتنه سیاه سال ۸۸ داراست، پرونده قطوری هم از انواع جرایم رسانه‌ای دارد؛ از همراهی با شارلی ابدو کاریکاتوریست اهانت کننده به پیامبر اسلام (ص) گرفته تا حمله به قانون قصاص و اشاعه فحشا و افترا علیه نظام؛ و هربار با تعطیلی یک نشریه، با پشتوانه سرمایه‌های مشکوک به همراه تیم رسانه‌ای خود، به رسانه‌ای دیگر کوچ می‌کنند! و جای تعجب اینکه چنین جریانی با اقدامات مکرر غیرقانونی که موجب تعطیلی نزدیک به ۱۰ روزنامه و نشریه در عمر کوتاه رسانه‌ای خود شده است، همچنان به فعالیت رسانه‌ای خود ادامه می‌دهد! متأسفانه مماشاتی که به دلیل ضعف یا نقص قوانین یا بهره‌‌مندی از رانت سیاسی در برخورد با چنین تخلفات و جرایمی صورت می‌گیرد، موجبات وهن قانون و گسترش رفتارهای ضدامنیت ملی را فراهم کرده است.
آیا راننده‌ای که به قانون احترام نمی‌گذارد و سلامت جان شهروندان برایش اهمیتی ندارد و به بطور مدام حادثه می‌آفریند و دست به رفتارهای نادرست می‌زند، اجازه دارد به رانندگی وحشت زای خود ادامه دهد و هر از گاهی با به بار آوردن فاجعه‌ای، امنیت و آرامش جامعه را به بازی و سخره بگیرد؟!
انتهای پیام/ مشرق