آمازون به دلیل رعایت نکردن وضعیت شرایط کار و ایمنی کارگران انبار خود دوباره توسط قانونگزاران ایالات متحده جریمه شد.

به گزارش فراتحلیل نیوز، رگولاتور ایمنی محل کار آمریکا گفت شرکت آمازون کارگران یکی از انبارهای بزرگ خود را با اعمال فشار و عدم ارائه مراقبت های پزشکی مناسب در معرض شرایط خطرناکی قرار داده است.

اداره ایمنی و بهداشت شغلی گفت کارگران در انبار نیوجرسی، استرس بدنی داشتند که باعث اختلالات عضلانی و آسیب به گردن و کمر آنها می شد.

این اداره مبلغ ۱۵هزار و۶۲۵ دلار جریمه را توصیه کرده است که حداکثر جریمه مجاز در ایالات متحده است و آمازون ۱۵ روز فرصت دارد تا جریمه را پرداخت کند یا به هیئت بازبینی اعتراض کند.

اداره ایمنی و بهداشت شغلی پیش از این نیز حدود ۱۵۰هزار دلار جریمه به دلیل ایجاد شرایط خطرناک یا صدمات ناشی از کار در چندین انبار دیگر آمازون وضع کرده است.

اکنون یک گروه مدافع کارگران، گفت که شکایتی را به نمایندگی از کارکنان یک انبار آمازون در نزدیکی سنت لوئیس، میسوری ارسال کرده است. آنها گفتند این شرکت شرایط کاری بیش از حد و ناایمن را اعمال می کند و کارکنان پزشکی داخلی آمازون با آنها بدرفتاری می کنند.

آمازون در بیانیه‌ای که توسط سخنگوی آن ارائه شد، گفت که ایمنی کارگران را جدی می‌گیرد و قصد دارد به مورد ارائه شده توسط اداره ایمنی و بهداشت شغلی اعتراض کند.

این شرکت در رابطه با شکایت ارائه شده در میسوری گفت که میزان آسیب در انبار میسوری کمتر از میانگین صنعت است و از سال ۲۰۱۹ بیش از ۵۵ درصد بهتر شده است.

آمازون گفت: «اکثریت قریب به اتفاق کارگران این مرکز در نظرسنجی های ناشناس می گویند که در محل کار احساس امنیت می کنند و معتقدند مدیران آنها همیشه به دنبال راه هایی برای افزایش ایمنی هستند.»

منتقدان آمازون مدت‌ها است که می گویند این شرکت از طریق الزام کارگران به کار ناامن و بدون وقفه سود را به جای ایمنی در اولویت قرار می دهد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس