زن جوانی که در مراسم تشییع پیکر مرحوم داوود رشیدی،‌ اقدام به سرقت چندین گوشی تلفن همراه و جیب‌بری کرده بود دستگیر شد.

به گزارش حرف شما، در ساعت ۱۰ صبح روز هفتم شهریور ماه از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، شناسایی یک سارق جیب بر در محل برگزاری مراسم تشییع پیکر استاد داوود رشیدی در خیابان استاد شهریار – روبروی تالار وحدت، به کلانتری ۱۲۹ جامی اعلام شد.

با توجه به برگزاری مراسم تشییع جنازه استاد داوود رشیدی از مقابل تالار وحدت و حضور گشت کلانتری ۱۲۹ جامی در محل انجام مراسم، بلافاصله گزارش تماس شهروندان مبنی بر شناسایی سارق جیب بر در میان جمعیت حاضر در مراسم به مأمورین حاضر در مراسم اعلام و مأمورین کلانتری ۱۲۹ جامی ضمن شناسایی احدی از شهروندان (فرد تماس گیرنده با ۱۱۰) و راهنمایی وی اقدام به شناسایی خانم جوانی حدودا ۲۵ ساله کرده، او را تحت مراقبت نامحسوس پلیسی قرار داده تا نهایتاً این خانم جوان را در حین سرقت گوشی تلفن همراه دستگیر می‌کنند.

در زمان دستگیری سارق جیب بر و بازرسی کیف همراهش، تعدادی گوشی تلفن همراه مسروقه کشف می‌شود؛ متهمه در همان اعترافات اولیه به سرقت تمامی گوشی‌های تلفن همراه از تعدادی از شهروندانِ حاضر در مراسم تشییع استاد رشیدی اعتراف می‌کند و در ادامه تعداد ۷ نفر از شکات، در همان محل دستگیر متهم شناسایی و جهت طرح شکایت به کلانتری ۱۲۹ دعوت شدند.

با توجه به اعتراف صریح متهمه به انجام جیب بری و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان، پرونده مقدماتی با موضوع “جیب بری” تشکیل و متهمه به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۱ تهران، جهت انجام تحقیقات در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در همان تحقیقات اولیه، “پریسا. الف” (متولد ۱۳۶۷) به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه جیب بری با بیش از ۷ فقره سابقه دستگیری به اتهام سرقت به شیوه جیب بری شناسایی شد؛ همچنین با توجه به کشف گوشی‌های تلفن همراه متعلق به تعدادی از شکات و شناسایی مالباختگان در همان محل سرقت، هماهنگی‌های لازم با بازپرس پرونده انجام و گوشی‌های مسروقه به صاحبان آنها تحویل داده شد.

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: تحقیقات از متهم پرونده در مراحل مقدماتی قرار داشته اما با توجه به شواهد و دلایل پرونده، اعتراف صریح متهمه به انجام سرقت به شیوه جیب بری، شناسایی تعدادی از شکات پرونده، سوابق متعدد متهمه در ارتکاب سرقت به شیوه جیب بری و به جهت شناسایی سایر شکات و مالباختگانی که توسط متهمه مورد سرقت قرار گرفتند، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهمه از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر این متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حـر – خیابان ۱۲ فروردین مراجعه کنند.

انتهای پیام/ تسنیم