پایگاه افشا‌گر ویکی‌لیکس نیز با افشای ایمیل‌هایی از مدیر کمپین انتخاباتی نامزد جمهوریخواه آمریکا به سیاست مشکوک این نامزد در قبال گروه تروریستی داعش صحه گذاشت.

به گزارش حرف شما، ایمیل‌هایی که اخیرا توسط پایگاه افشاگر ویکی‌لیکس منتشر شده نشان می‌دهد تیم انتخاباتی «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات انتخابات آمریکا در تلاش است تا روابط میان «دونالد ترامپ» جمهوریخواه و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه را برجسته نشان دهد تا با این کار خود حواس رای دهندگان آمریکایی را پرت کرده و آن ها به استراتژی کلینتون در قبال داعش پی نبرند.

باز هم ایمیل‌های دردسر ساز/ پوتین ابرازی برای حمله به ترامپ

تبادل ایمیل میان «جان پودستا» مدیر کمپین تبلیغاتی کلینتون و متحدین وی و همچنین «برنت بودووسکیِ» روزنامه نگار نیز در میان هزاران ایمیلی بوده که پایگاه ویکی‌لیکس آن‌ها را افشا کرده است.

در ایمیل روز ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۵، بودووسکی موضع‌گیری کلینتون در قبال داعش را ترسیم کرد. در آن زمان او هنوز به پودستا پیشنهاد نکرده بود که نامزد دموکرات‌ها باید رئیس جمهور روسیه را وسیله‌ای برای حملات تبلیغاتی و سیاسی به رقیب جمهوریخواه خود، یعنی دونالد ترامپ قرار دهد.

ایمیل‌های بودووسکی و پودستا در مورد چگونگی موضع گیری وزیر امور خارجه وقت آمریکا یعنی هیلاری‌کلینتون در قبال گروه تروریستی داعش است.

عمکرد ضعیف کلینتون در مقابله با داعش/ منتظر حمله داعش به آمریکا باشید

بودووسکی بر این باور بود که کلینتون با شدت و قدرت کافی به مبارزه با داعش نرفته و حمایت او از رویکردهای «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا موجب تضعیف موضع کلینتون در انتخابات سراسری آمریکا خواهد شد.

در بخشی از این ایمیل‌ها بودووسکی به پودستا هشدار می‌دهد که: «طفره رفتن و فرار از داعش در نهایت ما را به نقطه‌ای می‌کشاند که قرار است در آن جا باشیم و آن نقطه ضرورت جلوگیری و مبارزه با خطر داعش است. ما در حال حاضر مسیر درستی را انتخاب نکرده‌ایم، رای دهندگان آمریکایی نیز نباید متوجه این موضوع شوند. زمانی که یک حمله تروریستی در خاک آمریکا صورت گیرد (که حتما صورت می‌گیرد) هیلاری با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد.»

«او هرگز آن چیزی را که من بدان معتقدم و ما باید آن را انجام دهیم عملی نخواهد کرد، (حداقل ۲۰ هزار نیروی زمینی به همراه ۳ هزار آمریکایی و حداقل ۱۰ هزار مسلمان سنی مذهب برای اجرای راهکار من لازم است) زیرا هیلاری قصد ندارد تا با اراده و تصمیم اوباما مخالفت کند و از ابراز واکنش شدید نسبت به سیاست‌های اوباما نیز می‌هراسد.»

هدف کلینتون، اسد بود نه داعش!/ آمریکا روسیه را مقصر می داند

پودستا نیز در پاسخ به این ایمیل‌ها گفته است: «کلینتون با داعش کاری ندارد بلکه به دنبال اسد است تا به صورت دیپلماتیک او را از میان بردارد زیرا قطعنامه شورای امنیت راه را برای او هموار کرده است. او دو سخنرانی ارائه داد و به اینکه آمریکا برای مقابله با داعش موضع مناسبی اتخاذ نکرده نیز اشاره کرد.»

بودووسکی پاسخ می‌دهد: «خیلی خوب است. هرچه زودتر تکلیف روشن شود و هرچه قوی تر باشیم بهتر است. بهترین راهکار این است که ترامپ را قربانی روابط خوب وی با پوتین کنیم اما نه در آن حدی که ریسک پوتین را مانند اشتباهی که در سوریه انجام دادیم بپذیریم.»

کمپین انتخاباتی هیلاری‌کلینتون علی‌رغم داشتن هیچ گونه مدارک و شواهدی، مرتبا روسیه را به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از طریق حملات سایبری و افشاگری متهم می‌کند.

ویکی لیکس همچنان پیشتاز است…

پایگاه ویکی لیکس در روز ۲۲ جولای بیش از ۱۹ هزار ایمیل و ۸ هزار فایل پیوستی به آن‌ها را که مربوط به کمیته مرکزی حزب دموکرات آمریکا بود افشا کرد.

در واقع اتهاماتی که به روسیه وارد می‌شود به دلیل افشای همین ایمیل‌هاست. «تیم کین» معاون کلینتون نیز ترامپ و روسیه را در وقوع حمله سایبری به سرورهای کمیته مرکزی حزب دموکرات آمریکا مقصر دانسته است. وی روسیه را ترغیب کرده تا به فعالیت خود ادامه دهد و ایمیل‌های بیشتری را هک نماید.

انتهای پیام/ تسنیم