سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از همکاری صدا و سیما با این ستاد به‌منظور راه‌اندازی شبکه تلویزیونی «کالای ایرانی» خبر داد و گفت: این شبکه باید فرهنگ عمومی در مبارزه با قاچاق کالا را بالا ببرد.

به گزارش حرف شما، قاسم خورشیدی با اشاره به تلاش ستاد برای فرهنگسازی و ارتقاء فرهنگ اجتماعی در موضوع استفاده از کالاهای خارجی و قاچاق اظهار کرد: با توجه به توافقات انجام شده با سازمان صدا و سیما، مقرر شده است تا شبکه‌ تلویزیونی جدیدی با هدف تبلیغ، ترویج و تحکیم کالاهای ایرانی راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد: این شبکه که در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی خواهد شد تحت عنوان شبکه کالای ایرانی، آغاز به کار خواهد کرد و برنامه‌های خود را با تاکید بر الگو سازی، مدیریت تقاضا و اصلاح الگوی مصرف به مخاطبان خود ارائه خواهد داد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: رسانه‌های کشور گرچه اقداماتی در راستای فرهنگسازی عمومی در موضوع نه به کالاهای خارجی و قاچاق و همچنین حمایت از تولیدات داخلی، داشته‌اند ولی هنوز فاصله زیادی تا اصلاح الگوهای مصرف داریم لذا مقرر شد تا صدا و سیمای جمهوری اسلامی شبکه‌های ویژه‌ای با هدف تقویت کالاهای ایرانی و حمایت از تولیدکنندگان ایرانی راه‌اندازی شود.

خورشیدی خاطرنشان کرد: امیدواریم راه‌اندازی این شبکه‌های تلویزیونی بتواند گام مؤثری در ارتقای فرهنگ عمومی در موضوع مبارزه با قاچاق کالا باشد.

انتهای پیام/ تسنیم