دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: فاجعه منا که با بی‌کفایتی و اهمال در ارائه خدمات امدادی و پزشکی به مجروحان موجب شهادت جمع زیادی از ضیوف الرحمان شد، لکه ننگی است که هرگز از دامان آل سلمان پاک نخواهد شد.

به گزارش حرف شما، علی شمخانی این مطلب را امروز- شنبه- در جلسه هفتگی کارشناسان سیاسی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بیان کرد.

نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به عدم تعهد دولت سعودی به بدیهی ترین اصول انسانی و حقوقی در جبران آلام داغ دیدگان این فاجعه افزود: تبختر و تکبر جاهلی بر مجموعه سیاست ها و رفتار حاکمان ریاض سایه افکنده است.

شمخانی افزود: مجموعه اقدامات لازم برای پیگیری حقوق خانواده های شهدای منا و مجازات عاملان و مسببان آن با استفاده از ظرفیت های حقوقی و بین المللی دنبال خواهد شد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: آموزه های امنیتی موساد برای به حاشیه راندن اولویت مساله فلسطین در جهان اسلام و قدرت تحلیل رفته سعودی ها به خاطر جنگ یمن را می توان علت اصلی ناکارآمدی در اداره مناسک حج و موجب وقوع فاجعه منا دانست.

وی افزود: تداوم حملات هوایی سعودی به یمن و همکاری های نظامی و امنیتی با رژیم صهیونیستی، الگوگیری از آئین رزم هوایی صهیونیست ها برای مقابله با ملت های آزادی خواه و استقلال طلب است.

دریابان شمخانی گفت: تکفیری های تولید شده در مدارس وهابی ، قبل از آشکار شدن رابطه رژیم صهیونیستی با رژیم سعودی، رسالت امروز حکام آل سلمان را در اختلاف انگیزی در عراق، سوریه، لبنان و سایر بلاد و کشورهای اسلامی به شکل نیابتی فعال ساختند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه تکفیری ها سربازان سعودی و سعودی ها نیز مجریان سیاست های منطقه ای صهیونیست ها هستند، تاکید کرد: تکرار دروغ پردازی و فرافکنی علیه کشورمان از سوی سعودی ها، اقدام قبیح دیگری در عملیاتی سازی خواست نظام سلطه در جهان اسلام است.

انتهای پیام/ تسنیم