تیم ملی فوتسال ایران با شکست مقابل روسیه از رسیدن به فینال جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا باز ماند.

به گزارش حرف شما، مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فوتسال جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا از ساعت ۳:۳۰ بامداد امروز (چهارشنبه) با دیدار تیم‌های ملی فوتسال ایران و روسیه آغاز شد، مسابقه‌ای که در پایان به برتری ۴ بر ۳ تیم روسیه و راهیابی این تیم به فینال مسابقات انجامید.

نیمه اول:

تیم ایران این مسابقه را با علیرضا صمیمی، مهدی جاوید، حمید احمدی، احمد اسماعیل‌پور و علی‌اصغر حسن‌زاده آغاز کرد. در نیمه اول، تیم ایران تک‌موقعیت‌هایی داشت که نتوانست از آنها استفاده کند تا اینکه در دقیقه ۱۴، تیم ملی روسیه توسط لیسکوف به گل رسید.

به‌دنبال گلزنی تیم روسیه شاگردان ناظم‌الشریعه با میل تهاجمی بیشتری بازی کردند و در دقیقه ۱۷ توسط احمد اسماعیل‌پور به گل تساوی رسیدند. او روی یک شوت بسیار زیبا، دروازه روسیه را باز کرد تا کار به تساوی یک ــ یک کشیده شود.

در ادامه مسابقه توپی از خط دروازه‌ها نگذشت و نیمه اول نخستین بازی از مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فوتسال جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا با نتیجه تساوی یک ــ یک خاتمه یافت.

نیمه دوم:

نیمه دوم مسابقه با حملات پیاپی تیم ملی کشورمان آغاز شد و در دقیقه ۲۲، تیم ایران می‌توانست روی سه فرصت بسیار خوب به گل برسد، اما به‌خلاف جریان مسابقه، تیم روسیه با شوت زیبای آبراموف در دقیقه ۲۳ به گل رسید تا بازی با نتیجه ۲ بر یک به‌نفع روس‌ها ادامه یابد. پس از این گل، تیم ایران دوباره فشار خود را بر روسیه تحمیل کرد تا اینکه حسن‌زاده در دقیقه ۳۰ بازی را دوباره به تساوی کشاند.

در حالی که هنوز هواداران ایران مشغول شادی گل بودند، تیم ملی روسیه در دقیقه ۳۰ توسط شایاخمتوف دروازه علیرضا صمیمی را برای بار سوم باز کرد تا تیم ایران مجبور به ادامه حملات خود شود، حملاتی پردامنه که ثمری نداشت تا اینکه روس‌ها در واپسین ثانیه‌های بازی توسط شیشکالا به گل چهارم رسیدند.

تیم ایران در فاصله ۱۱ ثانیه تا پایان بازی به گل سوم نیز رسید اما گل جاوید ثمری نداشت و در نهایت شاگردان شایسته ناظم‌الشریعه تن به شکست ۴ بر ۳ دادند.

* با این نتیجه، تیم ملی روسیه از ساعت ۲۲:۳۰ روز شنبه دهم مهرماه در چارچوب فینال مسابقات، باید به مصاف برنده دیگر مسابقه مرحله نیمه‌نهایی، یعنی بازی آرژانتین ــ پرتغال برود. تیم ایران هم از ساعت ۲۰:۳۰ همان روز، به مصاف بازنده دیدار آرژانتین ــ پرتغال خواهد رفت.

انتهای پیام/ تسنیم