مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با اشاره به ثبت نام بیش از ۱۹ هزار اصفهانی برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلای معلی گفت: صدور ویزای زائران اربعین حسینی از هفته آینده در اصفهان آغاز می‌شود.

به گزارش حرف شما، غلامعلی زاهدی با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای صدور ویزای زائران ویژه شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی اظهار داشت: دفتر کنسولی موقت عراق برای صدور ویزای زائران اربعین حسینی از هفته آینده در اصفهان مستقر می‌شود و صدور ویزا از یکشنبه یا دوشنبه مورخ ۲۵ و ۲۶ مهر آغاز می‌شود.

وی افزود: تا ظهر روز پنجشنبه ۲۲ مهر، ۱۹ هزار و ۷۰۰ نفر از سراسر استان اصفهان با مراجعه به سامانه «سماح» برای اعزام ویژه پیاده‌روی اربعین حسینی ثبت نام کرده‌اند و بنا بر اعلام مقامات کشوری، علاقه‌مندان به شرکت در مراسم اربعین باید حتما در این سامانه ثبت‌نام کنند.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با بیان اینکه زائران ۴۰ دلار برای صدور ویزا هزینه می‌کنند تصریح کرد: زائرانی که در سامانه سماح ثبت نام کنند مشمول بیمه تا سقف ۱۹۲ میلیون تومان می‌شوند و هزینه‌های پرداختی توسط زائران مربوط به هزینه بیمه، مخارج کارگزاری و صدور ویزا است.

وی با بیان اینکه در اختیار داشتن گذرنامه با ۶ ماه اعتبار از تاریخ تشرف برای اعزام زائران لازم است گفت: ثبت‌نام زائران ویژه اعزام پیاده‌روی اربعین حسینی از ۱۶ مرداد آغاز شده و علاقه‌مندان برای شرکت در این مراسم می‌توانند تا ۲۴ آبان با مراجعه به آدرس samah.haj.ir ثبت‌نام کنند.

زاهدی بیان کرد: سال گذشته حدود ۸۰ هزار نفر از استان اصفهان در سامانه سماح ثبت نام کرده و به کشور عراق اعزام شدند و با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده برای امسال تنها کسانی که در سامانه ثبت نام کرده‌اند می‌توانند به کشور عراق اعزام شوند.

انتهای پیام/تسنیم