ارتش سوریه با پاسخ کوبنده به تجاوز جنگنده های رژیم صهیونیستی و سرنگونی یک جنگنده این رژیم در بلندی‌های جولان، معادله جدیدی را پیش روی صهیونیستها قرار داد.

به گزارش حرف شما، “الون بن دیوید” تحلیلگر مسائل راهبردی و نظامی شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گفت: اسرائیل طی سالهای اخیر به‌طور خودمختار و آزادانه تحرکات مختلفی در حریم هوایی سوریه انجام می‌داد، اما آنچه اخیرا اتفاق افتاد، نشان می دهد بشار اسد از این وضعیت به‌ستوه آمده است.

دو فروند موشکی که از آتش بار اس ای  ۵ سوریه در منطقه بلندیهای جولان سوریه شلیک شد، زنگ خطری برای جنگنده‌های اسرائیل و تحرکات آنها در حریم هوایی سوریه بود.

بن دیوید گفت: بشار اسد درصدد ترسیم معادله جدیدی برای رویارویی با اسرائیل است و از این پس با هرگونه تجاوز از سوی اسرائیل مقابله می کند.

به گزارش العالم، از نظر اسرائیل اعتماد به‌نفس بشار اسد با وجود حمایت روسیه و عقب‌نشینی ترکیه از لحن تهاجمی خود علیه نظام سوریه و عدم رغبت آمریکا برای رویارویی با نظام حاکم سوریه، بیش از گذشته شده است.

بشار اسد مجدداً کلیدهای قدرت را دست گرفت و اسرائیل باید این موضوع را در نظر داشته باشد.

“تسفی یحزکیلی” تحلیلگر مسائل خاورمیانه شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این راستا گفت: بشار اسد با حمایت روسیه و ایران مجدداً کلید قدرت را در دست گرفته است. برخی اطراف حزب الله را مسؤول حملات موشکی اخیر علیه جنگنده‌های اسرائیلی می‌دانند.

وی افزود: مواضع بشار اسد در شمال سوریه در حال تحکیم است و برای بازگشت به جبهه بلندیهای جولان در مرز اسرائیل زمینه‌سازی می کند. اسد با اقدام اخیر علیه جنگنده‌های اسرائیل پیام تهدید‌آمیزی بر مبنای باز پس گرفتن اراضی جولان اشغالی از اسرائیل ارسال کرد.

یحزکیلی گفت: همه تحولات خاورمیانه بر پایه امضای توافق نامه ها شکل می‌گیرد. ایران با امضای توافق هسته‌ای با ۱+۵ بر کرسی قدرت نشست و نظام سوریه نیز در پی توافق آتش بس اخیر در موضع اقتدار قرار گرفت.

وی افزود: روسیه در واکنش به تحولات بلندی‌های جولان از اسرائیل خواست از اقدامات ستیزه‌جویانه دست بکشد.

انتهای پیام/ تسنیم