رئیس فدراسیون بوکس باز هم با روش منسوخ شده سعی در مقصر دانستن سایر مسئولان در ناکامی این رشته در المپیک دارد و بار دیگر نوید جذب مربی طراز اول خارجی را داده است.

به گزارش حرف شما، ناکامی نماینده‌های تکواندو هر چقدر برای کاروان اعزامی به ریو شوکه کننده بود برای برخی رشته‌ها نعمت محسوب شد. آنها توانستند در زیر سایه ناکامی تیم پولادگر بنشینند و دست خالی خود را در المپیک ۲۰۱۶ ریو پشت این ناکامی پنهان کنند. احمد ناطق نوری در زمان حضور ملی‌پوشان بوکس در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک در گفت‌و‌گوهایش اشاره می‌کرد که بوکس پتانسیل گرفتن دو یا سه سهمیه را دارد اما در عین ناباوری این تیم تنها با یک نماینده راهی سرزمین قهوه‌ شد تا حسابی کام ورزش ایران را تلخ کند.

احسان روزبهانی تنها با یک بازی از دور رقابت‌های الپیک حذف شد تا ابتدا ثابت شود که فاصله او با بوکس روز دنیا چقدر زیاد است و در گام بعدی نیز مشخص شود که شاید بوکس ایران در قد و اندازه‌های حضور در المپیک نیست چه برسد که به اینکه برای حضور در این میدان چندین سهمیه کسب کند. شاید در صورتی که تعداد بیشتری سهمیه برای تیم بوکس بدست می‌آمد تنها دست‌آوردش پایین آمدن سطح کیفی بازی‌ها بود. فدراسیون‌نشین‌هایی که در طول چند سال اخیر بعد از هر ناکامی بی‌پولی یا عدم حمایت مسئولان ورزش را بهانه می‌کردند این بار نیز بلافاصله بعد از پایان المپیک دست به این اقدام منسوخ شده زدند تا به هر ترتیبی شده شانه‌های خود را از زیر بار مسئولیت خالی کنند. ناطق نوری در حالی تقصیرها را گردن این و آن انداخت که خودش سه دهه است سکان هدایت این فدراسیون را برعهده دارد و باید از او پرسید در این همه سال، بوکس ایران چه افتخار قابل توجهی کسب کرده که حالا او دیگران را مقصر می‌داند. یعنی ما در گذشته در المپیک مدال می‌آوردیم و حالا که نتیجه نگرفتیم دیگران مقصر هستند؟

ناطق نوری در شرایطی بی‌پولی و عدم حمایت صحیح را باز هم بهانه ناکامی تیمش در المپیک کرد که با نگاه و بررسی عملکرد دو سال گذشته او احتمالا به این نتیجه خواهیم رسید که او نه تنها نتوانسته مدیریت مناسبی در مورد منابع مالی داشته باشد بلکه در بسیاری مواقع به هدر رفت داشته‌های این رشته نیز کمک کرده است.

ولادیمروینکوف اوکراینی به تهران آمد و بعد از پایان قراردادش به کشورش بازگشت. جالب اینجا است که در کوران ناکامی‌های بوکس او تنها مربی‌ای بود که موفق به کسب سه مدال برنز در رقابت‌های قهرمانی آسیا شده بود. بعد از او علیرضا استکی به عنوان سرمربی منصوب شد و در عین ناباوری در حالی که کم کم ملی پوشان را برای کسب سهمیه آماده می‌کرد انصاری را به جای او انتخاب کردند تا به این وسیله بازهم بی‌برنامگی و تصمیمات عجولانه در این رشته نمایان شود. در نهایت انصاری تیم ۸ نفره را در رقابت‌های باکو همراهی کرد و تمام این ۸ نفر حذف شدند تا سهمیه‌ای به بوکس ایران اضافه نشود.

رئیس فدراسیون بوکس در شرایطی امروز از استخدام مربی طراز اول کوبایی حرف می‌زند که به گفته خودش بوکس ایران هنوز هم با مشکلات مالی روبه‌رو است. ناطق بهتر هر فرد دیگری می‌داند که با توجه به شرایط مالی فعلی فدراسیون شرایط جذب و از آن مهم‌تر حفظ مربی خارجی وجود ندارد اما باز هم با روش قدیمی‌اش سعی در آرام کردن اوضاع بعد از ناکامی دارد.

باید دید این بار هم مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک درگیر جو سازی رئیس کهنه‌کار دست‌کش بدست‌ها خواهند شد و یا اینکه باید منتظر تغییر و تحولات اساسی و لازم در این رشته باشیم.

انتهای پیام/تسنیم