مدیرفنی تیم فوتبال استقلال می‌گوید که با نمایش این تیم مقابل ماشین‌سازی به دیدار مقابل پرسپولیس امیدوار شده و امیدوار است بدشانسی آبی‌پوشان از این بازی تمام شود.

به گزارش حرف شما، بهتاش فریبا در خصوص وضعیت استقلال در آستانه دربی و بدون برد بودن این تیم در پنج هفته ابتدایی لیگ شانزدهم گفت: دربی همیشه یک بازی حساس و مهم برای هواداران، بازیکنان و مربیان است. در شرایط امروز استقلال، حساسیت این بازی کمی بیشتر شده است.

بازی با ماشین‌سازی من را به دربی امیدوار کرد
فریبا افزود: موقعیت‌هایی که مقابل ماشین‌سازی به دست آوردیم، تک به تک‌هایی که خلق شد، شرایط و وضعیت دفاعی‌مان و تمام مسائل فنی و بدنی تیم، من را به دربی امیدوار کرده است. فکر می‌کنم استقلال اسیر یک بدشانسی شده، اما این بدشانسی‌ها یک جا تمام می‌شود و امیدوارم این بدشانسی‌ها از بازی با پرسپولیس تمام شود. مهم این است که بازیکنان استقلال بتوانند در دربی از موقعیت‌ها استفاده کنند.

رضایی باید روی ارسال وریا دقت بیشتری می‌کرد
«در بازی با ماشین‌سازی بیشتر برنامه استقلال روی ارسال‌های خسرو حیدری بود. بازیکنان ماشین‌سازی خیلی زود مقابل ارسال‌های حیدری را گرفتند و با این حال خطرناک‌ترین موقعیت‌های استقلال روی پاس‌های در عمق فرشید اسماعیلی شکل گرفت. پس چرا با این شرایط و توانایی استقلال اصرار به ارسال از جناحین دارد؟» مدیر فنی استقلال در واکنش به این سؤال اظهار داشت: من با این مسئله مخالفم. گلی که ما در بازی با ماشین‌سازی زدیم، روی پاسی بود که از انتهای زمین برای خسرو حیدری ارسال شد که او سانتر کرد و کاوه رضایی موفق به گلزنی شد. یک بار هم این نقشه با وریا غفوری انجام شد که ارسال زمینی او را کاوه رضایی نتوانست گل کند و به نظرم باید دقت بیشتری می‌کرد.

نمی‌توان سانتر را از تیمی گرفت
فریبا تصریح کرد: من در بازی دوستانه با صبا نبودم، اما روز بازی با راه‌آهن به کادرفنی اعلام کردم که چهار پنج موقعیت خوب روی پاس‌های در عمق داشتیم و گل‌های ما نیز روی همین پاس‌ها به ثمر رسید. در این مدت کادرفنی تمرینات جداگانه‌ای برای رسیدن به دروازه حریف برای بازیکنان در نظر گرفته و فکر می‌کنم برنامه استقلال فقط روی ارسال‌ها نیست. با این حال چنین مسئله‌ای طبیعی است، چون اگر درصد بگیرید ۶۰ تا ۶۵ درصد گل‌های دنیا روی ارسال از کناره‌هاست. نمی‌توان ارسال از کناره‌ها را از تیم‌ها گرفت، اما استقلال علاوه بر این برنامه که در اولویت قرار دارد، برنامه B و C هم دارد.

برگشت تیم بزرگ پس از افت روحی سخت است
وی با بیان اینکه موقعیت‌های تک به تک استقلال در بازی با ماشین‌سازی روی پاس‌های در عمق خلق شد، گفت: پنج شش موقعیت تک به تک خوب در بازی با ماشین‌سازی داشتیم که اگر دو موقعیت آن تبدیل به گل شده بود، این همه حرف و حدیث به وجود نمی‌آمد. فکر می‌کنم تمام بحث گل نزدن‌های ما روحی و روانی است. تیم‌های بزرگ وقتی دچار افت روحی می‌شوند، برگشت‌شان سخت است و ما هم باید در سه روز آینده که تا دربی زمان داریم، روی بحث روحی و روانی بیشتر کار کنیم و برای بازیکنان هم تمرینات اختصاصی داشته باشیم تا روی تک به تک‌ها بیشتر دقت کنند. فکر می‌کنم اگر از چهار بازی ابتدایی فصل دو یا سه بازی را برده بودیم، در بازی با ماشین‌سازی به راحتی ۴ بر یک یا ۵ بر یک پیروز می‌شدیم.

به اسماعیلی گفتم توپ را طوری بزند به تور بچسبد
مدیرفنی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد: مسائل روحی و روانی خیلی روی تیم تأثیرگذار است، چون بازیکنان ما از نظر بدنی و فنی هیچ مشکلی ندارند. آنها در بازی با ماشین‌سازی تا دقایق پایانی دویدند، خلق موقعیت کردند و فقط سه چهار موقعیت خوب در دقایق پایانی بازی داشتیم. امیدوارم بدشانسی ما از روز جمعه تمام شود. این حرف‌ها توجیه نیست و مردم و هواداران از استقلال برد می‌خواهند، اما به فرشید اسماعیلی گفتم که رونالدوی برزیلی با نوک پا تیم ملی کشورش را قهرمان جهان کرد. نصف گل‌های رونالدو با نوک پا زده شد و درست است که زیبا گل زدن خوب است، اما بازیکن ابتدا باید توپ را طوری بزند که به تور بچسبد.

آندو و کاخبر مانند هیولا بالای سر بازیکنان ما بودند
فریبا در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می‌کند خط دفاع پرسپولیس هم مانند خط دفاع ماشین‌سازی به راحتی به استقلال موقعیت بدهد یا نه، اظهار داشت: فکر می‌کنم که دوندگی و پرس کردن تیم ماشین‌سازی را در حال حاضر هیچ تیمی در لیگ برتر ندارد. آنها دو هافبک دفاعی مانند آندو و کاخبر کاکاشویلی داشتند که  دائم مانند هیولا بالای سر بازیکنان ما بودند. با این حال ما به نوع بازی پرسپولیس، سیستم آنها، ترکیب‌شان و آنالیز نفر به نفرشان آگاه هستیم. روی نقاط ضعف و قوت‌شان هم کار کرده‌ایم. امیدوارم آنالیز کادرفنی ما از پرسپولیس شرایط را طوری رقم بزند که استقلال برنده دربی شود. هر تیمی در دنیا نقطه قوت و ضعف دارد و مانند تیم ما، پرسپولیس هم مستثنی از این مسئله نیست. آنها تیم بزرگی هستند، مربی بزرگی دارند و من هم برای بازیکنان خوب پرسپولیس احترام قائلم. امیدوارم دربی روز جمعه هم مردم پسند باشد.

بازیکنان امروز مثل ما نیستند که کسی به آنها بگوید مصاحبه کنند
«تیم‌ها در آستانه دربی نیاز به روحیه و پشتیبانی دارند، در حالی که افتخاری در آستانه دربی حتی نسبت به تعویض‌ها هم انتقاد کرده و گفته است کادرفنی باید پاسخگوی این مسئله باشد». مربی پیشین استقلال و مدیرفنی فعلی این تیم در واکنش به این مسئله گفت: مردم اعتراض‌شان را نسبت به تعویض فرشید اسماعیلی با تشویق کردن این بازیکن نشان دادند، اما به قول منصوریان نمی‌شود دور ورزشگاه چرخید و این را به هواداران گفت که او خسته شده و دیگر نمی‌تواند بازی کند. در پایان بازی اسماعیلی در مصاحبه‌اش گفت که خودش خواسته تعویض شود. بازیکنان امروزی هم که مثل ما نیستند تا کسی بخواهد به آنها بگوید مصاحبه کنند و چه چیزی بگویند.

افتخاری نمی‌دانسته اسماعیلی خودش درخواست تعویض داد
وی ادامه داد: به نظرم آقای افتخاری چون بلافاصله پس از پایان بازی مصاحبه کرد، نمی‌دانسته اسماعیلی خودش درخواست تعویض داده است. حتی من نگران وضعیت اسماعیلی شدن و از بچه‌های روی نیمکت خواستم وضعیت او را کنترل کنند که چرا نفسش بالا نمی‌آید تا خدایی نکرده اتفاق بدی رخ ندهد.

امیدوارم از روز جمعه شرایط بهتر شود
مدیرفنی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که چرا افتخاری اعلام کرده پس از دربی درباره ادامه همکاری با منصوریان تصمیم‌گیری خواهد کرد و آیا این مسئله باعث ایجاد حاشیه نمی‌شود، گفت: این حرف‌ها هم همیشه وقتی بازی استقلال و پرسپولیس نزدیک می‌شود، به وجود می‌آید. امیدوارم از روز جمعه به آن طرف شرایط برای کادرفنی، بازیکنان و مدیریت بهتر شده و این بدشانسی‌ها یک جا تمام شود.

افتخاری باید تصمیم‌گیری کند
وی در واکنش به این مسئله که باتوجه به صحبت‌های افتخاری آیا واقعاً در صورت نتیجه نگرفتن این تیم مقابل پرسپولیس علیرضا منصوریان برکنار خواهد شد، گفت: ایشان (رضا افتخاری) صحبت کرده و من نمی‌دانم. خودشان باید در این خصوص تصمیم‌گیری کنند.

آمدن اسکوچیچ را نشنیده‌ام
فریبا درباره شایعه حضور دراگان اسکوچیچ در استقلال در صورت نتیجه نگرفتن منصوریان و تغییر سرمربی آبی‌پوشان در تعطیلات پیش‌روی لیگ گفت: من چنین چیزی نشنیده‌ام و اصلاً چنین حرفی نیست که اسکوچیچ بیاید.

انتهای پیام/ تسنیم