به گزارش حرف شما، احسان حاج صفی بازیکن ۲۶ ساله کاشانی در بازی مقابل ازبکستان هشتادمین بازی ملی‌اش را انجام داد. جواد نکونام، علی دایی و علی کریمی و مهدی مهدوی کیا به ترتیب با ۱۵۱، ۱۴۹، ۱۲۷ و ۱۱۰ بازی ملی در صدر بیشترین سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی هستند که با توجه به […]

به گزارش حرف شما، احسان حاج صفی بازیکن ۲۶ ساله کاشانی در بازی مقابل ازبکستان هشتادمین بازی ملی‌اش را انجام داد.

جواد نکونام، علی دایی و علی کریمی و مهدی مهدوی کیا به ترتیب با ۱۵۱، ۱۴۹، ۱۲۷ و ۱۱۰ بازی ملی در صدر بیشترین سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی هستند که با توجه به خداحافظی این افراد و سن پائین حاج‌‍صفی، احسان می‌تواند تهدیدی برای شکستن این آمار باشد.

احسان حاج‌صفی که فوتبالش را از تیم سپاهان آغاز کرد، بسیار زود مسیر حرفه‌ای شدن را آغاز کرد و خود را به فوتبال سپاهان و ایران تحمیل کرد.

کمبود بازیکن چپ‌پای خوب، مسیر پیشرفت را برای این هافبک مدافع هموارتر کرد و او که توانایی بازی کردن در چند پست را دارد، به یک مهره اساسی برای سرمربیان تبدیل شد.

حاج صفی به جز دو سال که به طور قرضی در تراکتورسازی توپ زد، فصل گذشته نیز برای یک فصل به اف سی فرانکفورت آلمان در دسته دو این کشور رفت اما نتوانست در آن‌جا بماند و مجدد به سپاهان بازگشت.

احسان حاج صفی سابقه بستن بازوبند کاپیتانی دارد، در تاریخ ۱۲ اسفند ۹۲ در بازی مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ مقابل تیم ملی فوتبال کویت، برای اولین بار بازوبند کاپیتانی تیم ملی را به بازو بست.

او اولین بازی ملی‌اش را در ۵ خرداد ۸۷ برای تیم ملی در مقابل زامبیا انجام داد که در این بازی با دو پاس گل، نقش مؤثری در پیروزی ۳ بر ۲ تیم ملی داشت و از آن‌ همان جا درخشید.

همچنین اولین گل ملی‌اش را در مسابقات فوتبال غرب آسیا در سال ۲۰۰۸ مقابل تیم ملی قطر به ثمر رساند و به جز این گل، ۵ بار دیگر نیز دروازه حریفان تیم ملی ایران را گشوده است.

احسان حاج‌صفی در حالی هشتادمین بازی ملی‌اش را انجام داد که تنها ۲۶ سال سن دارد و با توجه به شرایط بدنی و توانایی بازی کردن در چند پست این بازیکن، می‌تواند این آمار را نیز افزایش دهد.

انتهای پیام/ فارس