نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: واقعه عاشورا یک منبع عظیم فرهنگی و یک حرکت نجات بخشی برای بشریت است.

به گزارش حرف شما، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی  دانش‌آموزان گفت: واقعه عاشورا یک منبع عظیم فرهنگ و معنا و یک حرکت نجات بخشی برای بشریت است که در کل تاریخ بی نظیر است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با اعلام ویژگی‌های ماندگاری این واقعه الهام بخش خاطرنشان کرد: واقعه کربلا و عاشورا از جنس بعثت رسول گرامی اسلام (ص) و توسط انسانهای ملکوتی که در صدر آنها اباعبدالله الحسین(ع) قرار دارد ساخته شده است و به همین دلیل جاودان و ماندگار خواهد ماند.
وی گفت: حضرت حسین بن علی(ع) و زینب کبری(س) به عنوان دو قهرمان اصلی و سازنده واقعه عاشورا در کنار هم ایفای نقش کرده‌اند و مدال یاری‌گری جبهه حق در تاریخ کربلا و ترویج فرهنگ حسینی به نام زنان ثبت شده که از نقش بی‌بدیل زن در اسلام حکایت می‌کند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اظهار داشت: در تثبیت بعثت نبوی و استقرار ولایت علوی هم حضرت خدیجه کبری (س) و فاطمه زهرا (س) به عنوان نقش‌آفرینان اصلی در متن حضور داشتند.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در ادامه تبیین نقش و جایگاه زنان در واقعه عاشورا خاطرنشان کرد: اگر حضرت زینب( س) جریان‌سازی واقعه عاشورا را بر عهده نمی‌گرفت نهضت حسینی که امروز عالم را فراگرفته است جریان پیدا نمی‌کرد.
وی افزود: بعد از قرنها امام راحل(ره) با درک درست و کامل از اسلام با یاری طلبیدن از زنان در انقلاب و ودفاع مقدس به پیروزی رسید و در این مرحله از تاریخ هم زنان در متن و اصل انقلاب حضور پیدا کردند.

وی گفت: نقش زن در غرب به عنوان یک نقش حاشیه‌ای است  و همه جا به عنوان یک ابزار و طعمه البته با بسته‌بندی زیبا به آن نگاه می‌کنند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به لقب جدید افسران جنگ نرم که توسط مقام معظم رهبری در دیدار با دانش‌آموزان در اردیبهشت‌ماه سال جاری عنوان فرمودند اظهار داشت: ماموریت اصلی خواهران عضو انجمن‌های اسلامی سراسر کشور به عنوان دختران تمدن‌ساز در خط حضرت زینب (س) بودن است.

انتهای پیام/ فارس