خبرهای رسیده از سوریه حاکی از توقف پیشروی ارتش این کشور در جبهه‌های جنوبی و جنوب‌غربی شهر حلب در راستای پایبندی به آتش‌بس است.

به گزارش حرف شما، همزمان با اعلام آتش‌بس توافقی بین طرفهای روسی و آمریکایی، ارتش سوریه پیشروی در جبهه‌های جنوبی و جنوب غربی شهر حلب را متوقف کرد در حالی که برخی گروه‌های مسلح به‌صورت محدود این آتش‌بس را نقض کرده‌اند که نشاندهنده دودستگی بین موافقان و مخالفان آن است.

برخی منابع محلی در شهر حلب در این باره گفتند که مردم این شهر از آتش‌بس نگران هستند و از تکرار سناریوی آتش‌بس در فوریه گذشته احساس ترس دارند زیرا در آتش‌بس قبلی گروه‌های مسلح حملات بی‌سابقه‌ای را علیه حلب آغاز کردند که باعث شد نیروهای ارتش سوریه برخی مناطق در حومه جنوبی حلب را در سایه نبودن تضمین‌های بین المللی حقیقی جهت حفظ آتش‌بس، از دست بدهد.

بر اساس این گزارش، اهالی حلب به‌دنبال آتش‌بسی هستند که به خروج این شهر از جنگ و بازگشت امنیت و ثبات به آن منجر شود.

بر پایه این گزارش، آتش‌بس با چالش‌های زیادی مواجه است و سؤالات زیادی درباره احتمال تبدیل آن به واقعیت مستمر مطرح است به‌خصوص اینکه جبهه النصره و متحدان آن اصرار دارند که در جبهه‌های حلب به این آتش‌بس پایبند نخواهند بود.

رهبران سوریه برقراری آتش‌بس به‌طور کامل به‌استثنای مبارزه علیه داعش و جبهه النصره را اعلام کرده‌اند.

همچنین مرکز هماهنگی روسیه در حمیمیم اعلام کرد که ایست بازرسی جاده کاستیلو در شمال حلب به هلال احمر سوریه تحویل داده شد.

هلاکت ۴۵ تروریست در حمله ارتش سوریه در حومه القنیطره

ارتش سوریه با حمله به گروه‌های تروریستی که طی ۲۴ ساعت گذشته چندین بار سعی داشتند به مواضع ارتش در «السریه الرابعه» و «التل الاحمر» واقع در حومه القنیطره حمله کنند، تعدادی از آنها را به هلاکت رساندند.

بر پایه این گزارش، با وجود مداخله دشمن صهیونیستی و حمله به محل توپخانه نیروهای سوریه اما تلاش گروه‌های تروریستی برای پیشروی و سیطره به شکست کشیده شد و تعداد ۴۵ فرد مسلح از جمله ۶ مسئول میدانی به هلاکت رسیده و ۸۰ فرد مسلح نیز زخمی شدند و آنهایی که شدت جراحت زیادی داشتند با خودروهای ارتش اسرائیلی برای درمان به داخل اراضی اشغالی فلسطین انتقال داده شدند.

از جمله این کشته‌ها عبارتند از: ابوخالد الزعبی مسئول لشگر انصار الاسلام، محمد العمری از فرماندهان نظامی لشگر فرقان، ابواسلام مسئول جماعت بیت المقدس، ابومجاهد مسئول نظامی جماعت جند الملاحم، ابوعاشه المعانی فرمانده گروه‌های الغرباء در جبهه النصره و احمد محمد الخبی ملقب به ابوقتاده یکی از رهبران نظامی جبهه النصره است.

علاوه بر تلفات زیاد، ارتش سوریه توانست با کمک نیروهای گروه جولان دو تانک و خودروی بی‌ام‌بی و خودروی مجهز به مسلسل و توپخانه «b9» و نیز سه خودروی شاسی‌بلند و پایگاه موشکی جحیم را منهدم کند.

بر اساس این گزارش، درمانگاه‌های فلسطین اشغالی مملو از زخمی‌های تروریست هستند و برخی منابع در جولان اشغالی گفتند که طی ۳۲ ساعت گذشته نزدیک به ۸۰ زخمی از این منطقه عبور کرده‌اند.

رسانه‌های خبری رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند که این رژیم تصمیم دارد انتقال تروریست‌های زخمی از سوریه به بیمارستان‌های خود را افزایش دهد.

انتهای پیام/ تسنیم