کاروان کشورمان که تحت عنوان کاروان منا در پارالمپیک ۲۰۱۶ شرکت کرده با پرچمداری یک خانم در مراسم افتتاحیه رژه رفت.

به گزارش حرف شما،  مراسم افتتاحیه بازی‎های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ساعت ۱:۳۰ بامداد به وقت تهران آغاز شد.

* در ابتدای مراسم آواز محلی خوانده و سپس نور افشانی انجام شد. سپس با یک تصویر برداری جالب، طرح شنای یک شناگر معلول بر روی زمین ورزشگاه ماراکانا انداخته شد. نورپردازی زیبا از نکات بارز این مراسم بود.

* فلیپ کراون، رئیس کمیته بین‎المللی پارالمپیک در ورزشگاه حضور یافت. پس از اعلام نام وی در ورزشگاه، حاضران به شدت رئیس کمیته بین‌‎المللی را مورد تشویق قرار دادند.

* پرچم برزیل، میزبان این دوره از مسابقات در زمین ورزشگاه ماراکانا به اهتزاز در آمد. در هنگام اهتزاز این پرچم، تمامی حاضرین ورزشگاه از جای خود بلند شده بودند.

* مراسم رژه در حالی آغاز شد که ورزشکاران تیم پناهجویان، به عنوان نخستین کاروان وارد ورزشگاه شدند.

* کاروان آرژانتین در حالی رژه خود را انجام داد که یکی از ورزشکاران این کشور پیراهن لیونل مسی را در دست داشت و آن را به دوربین‎های تلوزیونی نشان می‎داد.

*  پیشتاز هر کاروان و جلوتر از پرچمداران، افرادی حضور داشتند که نام کشورها را بر روی یک قطعه پازل حمل می‎کردند. وقتی رژه هر کشور تمام می‎شد، این قطعات برای تکمیل پازل در کنار یکدیگر قرار می‎گرفتند. در یک طرف این قطعات پازل نام کشور نوشته شده بود و در طرف دیگر عکس تعدادی از ورزشکاران آن کاروان نیز وجود داشت. آخرین تکه پازل برای برزیل بود که در وسط آن قرار گرفت. هنگامی که این پازل تکمیل شد، به شکل قلب یک انسان درآمد. با یک نور پردازی زیبا، این قلب شروع به تپیدن کرد.

* کاروان چین در حالی رژه رفت که در دست ورزشکاران این کشور علاوه بر پرچم کشورشان، پرچم برزیل قرار داشت.

* کاروان ورزشی فرانسه با هیجان خاصی رژه رفت. همچنین گابن با دو ورزشکار یکی از کوچک‎ترین کاروان‎های رژه رونده در مراسم افتتاحیه بود.

* عشرت کردستانى پرچمدار کاروان جمهوری اسلامی ایران که با نام شهدای منا در بازی‎های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو شرکت کرده است، با لباس احرام وارد ورزشگاه ماراکانا شد و به همراه سایر ورزشکاران از مقابل جایگاه ویژه عبور کرد.

* حمید مهرزاد، بلندقدترین مرد ایران و عضو تیم ملی والیبال نشسته کشورمان و همچنین سیامند رحمان قوی‎ترین فرد پارالمپیکی جهان مورد توجه رسانه‎ها و مسئولان پخش زنده مراسم قرار گرفتند.

* تمامی اعضای کاروان ایران در مراسم افتتاحیه و رژه حضور داشتند.

* زهرا نعمتی پرچمدار ایران در بازی‎های المپیک مورد توجه کارگردان مراسم افتتاحیه و مجری یکی از شبکه‌های تلویزیونی قرار داشت.

* کاروان فلسطین در هنگام رژه با تشویق زیادی از سوی حاضران ورزشگاه ماراکانا روبه‎رو شد. همچنین همزمان با ورود کاروان سوریه به ورزشگاه سر و صدای زیادی به پا شد و حاضران به صورت ایستاده این کاروان را تشویق کردند.

* آخرین کشوری که رژه رفت؛ برزیلِ میزبان بود. با حضور آنها در محل رژه، تماشاگران به وجد آمدند و با سر و صدای زیادی از کاروان ورزشی کشورشان حمایت کردند.

* آخرین تکه پازل برای برزیل بود که در وسط آن قرار گرفت. هنگامی که این پازل تکمیل شد، به شکل قلب یک انسان درآمد. با یک نور پردازی زیبا، این قلب شروع به تپیدن کرد.

* پس از اتمام مراسم رژه، کارلوس نوزمان رئیس کمیته ملی المپیک برزیل سخنرانی کرد. وی گفت: تاریخ توسط ورزشکاران و شما جمعیت حاضر در ورزشگاه ساخته شده و ادامه دارد. به داوطلبان این بازی‎ها که روح خستگی ناپذیر دارند، درود می‏‎فرستم و از آنها که برای موفقیت این بازی‎ها تلاش زیادی کردند، تشکر می‎کنم.

* هنگامی که نوزمان به دولت برزیل اشاره کرد، با اعتراض‌های گسترده مردم حاضر در ورزشگاه روبه‎رو شد. این وضعیت ۲ ، ۳ دقیقه ادامه داشت.

* پس از نوزمان نوبت به فلیپ کراون، رئیس کمیته بین‎المللی پارالمپیک رسید تا سخنرانی کند. وی گفت: شما از طریق پارالمپیک تعریف جدیدی از ورزش و توانایی‎ها را خواهید دید. به ۱۵۹ کشور حاضر در این مسابقات خوش‎آمد می‎گویم. شما اینجا هستید تا توانایی‎های خود را به اوج برسانید.

* زمانی که کراون از دولت برزیل تشکر کرد، با اعتراض حاضران در ورزشگاه همراه شد. این اعتراض حتی زمانی که تصویر میشل تمر، رئیس جمهور برزیل نشان داده شد، ادامه داشت. تمر که به تازگی جایگزین دیلما روسف شده با استقبال گرمی از سوی مردم حاضر در ورزشگاه رو‎به‎رو نشد.

* لوگوی رسمی کمیته بین‎المللی پارالمپیک در زمین به نمایش درآمد. پس از آن ۸ مرد برزیلی در حالی که با تجهیزاتی مخصوص ۸ کودک معلول را به خود وصل کرده و با آنها حرکت می‎کردند، پرچم کمیته‎ بین‎المللی پارالمپیک را حمل کردند تا در ورزشگاه به اهتزاز درآید.

*پس از به اهتزاز درآمدن پرچم کمیته بین‎المللی پارالمپیک، سوگندنامه بازی‎ها قرائت شد.

* آنتونیو دلفینو، ورزشکار مدال آور برزیلی مشعل را حمل و وارد ورزشگاه کرد. او مشعل را به مارسیا تحویل داد. مارسیال به سختی و با کمک عصا حرکت می‎کرد و مشعل از دستانش به زمین افتاد. در این حین جمعیت به شدت او را تشویق کردند و وی مجددا به راهش ادامه داد. مارسیا مشعل را به آدریا روچا ورزشکار نابینای برزیلی تحویل داد. او سپس به کلودوآلدو سیلوا پرافتخارترین ورزشکار برزیل در تاریخ پارالمپیک داد و او هم مشعل بازی‎ها را روشن کرد تا رقابت‎های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو رسما آغاز شود.

* مراسم روشن شدن مشعل المپیک با بارش شدید باران همراه بود.

رقابت‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ از امروز آغاز می‌شود و تا ۲۸  شهریور ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ تسنیم