دروازه‌بان سابق آمریکا طی یادداشتی در روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، با اشاره به نمایش قابل‌قبول شاگران برهالتر برابر انگلیس، نوشته سرنوشت یانکی‌ها برای صعود در دستان خودشان است.

به گزارش فراتحلیل نیوز، فریدل روازه‌بان پیشین تیم بلکبرن انگلیس، با اشاره به بازی خوب بال‌های کناری آمریکا که در چلسی و یوونتوس بازی می‌کنند، می‌نویسد: در بازی مقابل انگلیس، دو موقعیت خوب ما برای گلزنی توسط پولیشیچ و مک‌کنی، دو بال کناری ما به وجود آمد.

ما باید به ایران گل بزنیم، پس من انتظار دارم پولیشیچ جلوتر بازی کند. من احساس نگرانی را درباره ایران هم دارم همان‌طور که قبل از تورنمنت داشتم. این بازی با انگلیس متفاوت است. انتظار داریم موقعیت‌هایی را خلق کنیم، مالکیت توپ را در اختیار داشته باشیم و پیروز میدان باشیم.

از نظر تاریخی، ما در این مورد خوب نبودیم. من نمی‌گویم این کار را انجام نخواهیم داد اما این من را بیشتر نگران می‌کند. این جام جهانی هم تورنمت شگفتی‌ها بوده است.

دروازه‌بان پیشین تیم بلکبرن انگلیس همچنین به سابقه فعالیت «کارلوس کی‌روش» در آمریکا و همچنین دستیاری «سر الکس فرگوسن» در منچستریونایتد پرداخته و می‌نویسد: کارلوس در بیرون از زمین مسابقه یک جنتلمن و به‌عنوان مربی، آدم سخت‌گیری است.

او یک منضبط ساختارگراست. از سوی دیگر، اگر تلاش کنید کاری را از شما می‌خواهد انجام دهید، او بسیار مهربان است. او مردی باهوش و مصمم است. من پس از بازی ایران و ولز دیدم که چطور بازیکنانش پس از پیروزی، با او خوشحالی می‌کردند.

فریدل درباره برنامه کی‌روش به‌منظور مهار بازیکنان سرعتی آمریکا نیز نوشته است: کارلوس، برنامه اصلی خود را برای مهار سلاح‌های تهاجمی ما خواهد گذاشت و تلاش خواهد کرد تا جایی که می‌تواند سرعت و انرژی را از بازیکنان ما بگیرد. اما من فکر می‌کنم تمرکز اصلی او برای مهار پولیشیچ خواهد بود.

او درباره بازیکنان شاخص ایران هم نوشت: آنها سه مهاجم خوب به‌ نام‌های علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سردار آزمون دارند و می‌دانند چطور باید از پس «واکر زیمرمن» دفاع آمریکا بر بیایند و موقعیت‌هایی را ایجاد کنند.

فریدل در پایان نوشت: من فکر می‌کنم بازی فیزیکی و پرتکاپویی را میان ایران و آمریکا شاهد باشیم. اگر کارلوس شیوه خود را اجرا کند، بازی آن‌طور جذاب نخواهد بود که نتوانید پلک روی هم بگذارید چراکه او می‌داند ما از لحاظ فوتبالی تیم برتری هستیم.

جدال حساس ایران و آمریکا در آخرین روز بازی‌های گروه دوم جام بیست و دوم امشب از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه «الثمامه» دوحه برگزار می‌شود و آمریکایی‌ها برای صعود به دور بعد محکوم به پیروزی برابر ایران هستند اما شاگردان کی‌روش با یک تساوی هم از شانس حداکثری برای صعود برخوردار خواهند بود.

  • منبع خبر : فارس