حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار کلاس اولی با برگزاری جشن شکوفه‌ها در روز ۳۱ شهریور نخستین حضور در مدرسه را تجربه خواهند کرد.

به گزارش حرف شما، سال تحصیلی بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار کلاس اولی با برگزاری جشن شکوفه‌ها روز چهارشنبه ۳۱ شهریور در سراسر کشور آغاز می‌شود.

طبق سنت هر سال، دانش‌آموزان کلاس اولی یک روز مانده به مهر با برگزاری جشن شکوفه‌ها به مدارس می‌روند تا نخستین تجربه حضور آنها در فضای مدرسه و کلاس درس همراه با برنامه‌های شاد و جذاب باشد.

امسال ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش‌آموز به دوره ابتدایی وارد می‌شوند که کتاب‌های درسی آنها روز اول مهر از طریق مدارس توزیع خواهد شد. همچنین حدود ۱۳ هزار معلم جدید به دبستان‌های کشور وارد خواهند شد.

مدارس کشور آماده استقبال از دانش‌آموزان دبستانی هستند و آموزش و پرورش توصیه کرده است تا در روز نخست بازگشایی مدارس با برگزاری جشن و مراسم شاد به استقبال دانش‌آموزان بروند.

طبق گفته‌های علی‌اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش امسال سه هزار راهبر آموزشی به مدارس روستایی کشور اعزام می‌شوند، به دلیل آن‌که در مناطق محروم مدارس از یکدیگر فاصله زیادی دارند به راهبران آموزشی نیاز است تا با بازرسی از مدارس بر آنها نظارت کرده و معلمان را هدایت کنند.

طبق بررسی‌ها کارشناسان، افت دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در مناطق دو زبانه بیشتر است و برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان کلاس اولی نیاز به تقویت و توسعه پیش‌دبستانی در مناطق دو زبانه است،‌ امسال برای نخستین‌بار در ردیف‌های بودجه آموزش و پرورش برای توسعه پیش دبستانی ۵۰ میلیارد تومان با اولویت مناطق محروم و دو زبانه در نظر گرفته شده است.

خانواده‌ها برای آمادگی دانش‌آموز کلاس اولی بهتر است شب او را زودتر به خوابیدن تشویق کنند و در رابطه با فضای مدرسه، معلم و همکلاسی‌ها در فرصت باقی مانده صحبت کنند تا ذهن کودک با این فضا آشنا شود.

مراسم جشن شکوفه‌ها امسال با حضور وزیر آموزش و پرورش در دبستان دخترانه حضرت فاطمه (س) در مهرشهر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ تسنیم