نشریه ورزشی معروف چاپ مادرید سرمربی تیم ملی ایران را در فهرست ضعیف‌ترین مربیان خارجی که در لیگ دسته اول فوتبال باشگاهی اسپانیا کار کرده‌اند، قرار داد.

به گزارش حرف شما، نشریه آس در گزارشی به معرفی ضعیف‌ترین مربیان خارجی که در طول تاریخ هدایت تیم‌های لالیگا را برعهده داشته‌اند، پرداخته و نام کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران نیز در میان آنها دیده می‌شود.

آس درباره کی‌روش که پس از ترک منچستریونایتد و پایان دادن به فعالیت خود به عنوان دستیار سرالکس فرگوسن راهی مادرید شد تا هدایت رئال را برعهده بگیرد و در این تیم هیچ عنوان کسب نکرد، نوشته است: کارلوس کی‌روش در فصل ۰۴-۲۰۰۳ هدایت رئال‌‌مادرید را برعهده گرفت. او شروعی تماشایی داشت اما تیمش زمانی که به هفته پایانی لیگ رسیدن، رده‌ای بهتر از چهارم نداشت و کی‌روش در پایان همان فصل که اولین و آخرین فصل مربیگری‌اش در لالیگا بود اخراج شد.

در فهرست بدترین مربیان خارجی که سابقه مربیگری در لالیگا را داشته‌اند، علاوه بر کی‌روش نام کسانی همچون اولگ رومانتسوف ( اتلتیکومادرید ۹۲-۱۹۹۱)، کارلوس بیانچی (اتلتیکومادرید ۰۶-۲۰۰۵)، خورخه دآلساندرو (اتلتیکومادرید، الچه، رایو وایکانو، بتیس، اوئسکا و … ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۳)، گابریل اومبرتو کالدرون (بتیس ۲۰۱۴)، برت یاکوبس (اسپورتینگ خیخون ۹۳-۱۹۹۲)، فن‌درلی لوکزامبورگو ( رئال مادرید۰۵-۲۰۰۶ و ۰۵-۲۰۰۴)، دیوید مویس (رئال‌سوسیه‌داد ۲۰۱۴)، گریی نویل (والنسیا ۲۰۱۵)، دیمیتری پیترمان(راستینگ سانتداندر و آلاوس) و خراردو مارتینو (بارسلونا ۱۵-۲۰۱۴) نیز دیده می‌شود.

انتهای پیام/