کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: فردا مقابل تیمی بازی داریم که بهترین تیم گروه‌مان در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.

به گزارش حرف شما، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از دیدار فردا (پنجشنبه) ایران مقابل ازبکستان گفت: به عنوان سرمربی، این سومین بار است که به ازبکستان می‌آیم و این باعث افتخارم است. بدون شک فردا مقابل بهترین تیم گروه بازی می‌کنیم؛ تیمی که با ۶ امتیاز در صدر گروه و به لحاظ بازی و نتیجه خوب کار کرده است، اما ما هم از تیم ایران توقعاتی داریم و انتظارمان این است بهترین عملکردمان را ارائه کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت اشکان دژاگه و علیرضا جهانبخش تصریح کرد: متاسفانه مصدومیت جزئی از فوتبال است و در چند بازی گذشته نتوانستیم چند بازیکن آماده‌مان را در اختیار داشته باشیم. نه تنها اشکان دژاگه، علیرضا جهانبخش و مسعود شجاعی را در اختیار داریم بلکه بازیکنی را داریم که از همه بهتر است و آن تیم ایران است و فردا شاهد بازی تیمی خوبی از تیم ایران خواهیم بود.

کی‌روش افزود: یک خبر خوب و یک خبر بد دارم. خبر خوب اینکه اشکان دژاگه و علیرضا جهانبخش آماده بازی فردا خواهند بود و خبر بد اینکه آمادگی این دو بازیکن خبر بدی برای تیم ازبکستان خواهد بود (با خنده).

او در پاسخ به این سوال که شما از ۱۵، ۱۶ بازیکن بیشتر از بقیه نفرات استفاده می کنید، گفت: خدا را شکر در این چند وقت اردوهای خوبی داشتیم. تیم ایران اکنون برای تمام پست‌ها راهکار دارد. وقتی من آمدم تنها یک بازیکن ایرانی در اروپا بازی می‌کردند اما اکنون یازده بازیکن ایرانی در این شرایط قرار دارند و این نشان دهنده پیشرفت فوتبال ایران است و تاثیرات اردوهای خوب و اتفاقات خوب در چند سال گذشته را در تیم ایران شاهد هستیم.

سرمربی تیم ملی کشورمان در خصوص انتخاب بنجامین ویلیامز استرالیایی بعد از اتفاقاتی که در دیدار ایران برابر عراق در جام ملت‌های آسیا افتاد، گفت: درباره مسائل داوری نمی‌توانیم صحبت کنیم. متاسفانه وقتی حرفی نمی‌زنیم دچار مشکل می‌شویم و این هم به خاطر گمانه‌زنی‌هایی است که انجام شده و برخی مواقع صحبت ما مربیان به خوبی منعکس نمی‌شود. واقعیت این است که همه اعضای فوتبال از مربیان گرفته تا بازیکنان و داوران می‌توانند اشتباه کنند. فوتبال بازی اشتباهات است. اگر اشتباه نباشد دریبل زده نمی‌شود و گلی هم به ثمر نمی‌رسد.

کی‌روش خاطرنشان کرد: همه باید سعی کنیم روحیه اصلی بازی که انجام بازی جوانمردانه است را، رعایت کنیم و این روحیه را ارتقا بخشیم. مهمترین موضوع این است که وقتی بازی تمام می‌شود هر ۴ تیم یعنی ایران، ازبکستان، داوری و تیم ناظری مطمئن باشند که بهترین عملکردشان را انجام دهند و به پیشرفت فوتبال کمک کنند و آینده فوتبال را ضمانت کنند.

انتهای پیام/ تسنیم