کشف ۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در شهرضا، ۴ کشته در تصادفات روز گذشته اصفهان و کلاهبرداری ۲۱۳ میلیون ریالی با ترفند برنده شدن در قرعه‌کشی از جمله مهم‌ترین اخبار امروز پلیس اصفهان است.

به گزارش حرف شما، فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا از کشف یک محموله روتختی قاچاق به ارزش ۲ میلیارد ریال و دستگیری یک قاچاقچی خبر داد.

سرهنگ حمید امیرخانی اظهار داشت: مأموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون که از جنوب کشور به سمت تهران در حرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو یک محموله انواع روتختی فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا با اشاره به اینکه ارزش برآورد شده این محموله توسط کارشناسان مربوطه ۲ میلیارد ریال اعلام‌شده است گفت: در این زمینه راننده خودرو دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی خاطرنشان کرد: قاچاق کالا ضربات جبران‌ناپذیری به اقتصاد کشور می‌زند که در این باره نیروی انتظامی با قاطعیت با قاچاقچیان کالا مقابله می‌کند.

تانکر حامل مواد سوختی با بیش از ۷۳ کیلو تریاک در اصفهان

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از کشف بیش از ۷۳ کیلوگرم تریاک و دستگیری ۲ سوداگر مرگ در عملیات شب گذشته پلیس مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

سرهنگ جهانگیر کریمی بیان کرد: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه یک قاچاقچی حرفه‌ای قصد دارد مقداری مواد مخدر را از شرق کشور وارد اصفهان کند بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: مأموران به یکی از محورهای ورودی شهر اصفهان اعزام و خودروی فرد قاچاقچی که یک تانکر حامل مواد سوختی بود را شناسایی و متوقف کردند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در بازرسی دقیق از خودرو مقدار ۷۳ کیلو تریاک که در قسمت بار تانکر جاساز شده کشف شد گفت: در این زمینه ۲ سوداگر مرگ دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

وی خاطرنشان کرد: مقابله با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر در اولویت کاری نیروی انتظامی است و پلیس اجازه جولان و فعالیت به آن‌ها نمی‌دهد.

۴ کشته و ۲ مجروح در تصادفات روز گذشته اصفهان

براثر وقوع ۲ حادثه رانندگی در ۲۴ ساعت گذشته در جاده‌های استان اصفهان، ۴ نفر جان خود را از دست دادند و ۲ نفر مجروح شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: ساعت ۱۱ صبح روز گذشته مأموران پلیس‌راه شاهین‌شهر- کاشان از برخورد یک دستگاه سواری پراید با کامیون کشنده وایت در محور معلم با خبر و بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

سرهنگ جهانگیر کریمی افزود: در این حادثه رانندگی سواری پراید به عقب کامیون کشنده برخورد کرده بود که متأسفانه راننده و ۲ سرنشین پراید  جان باختند همچنین علت این حادثه رانندگی توسط کارشناسان تصادفات جاده‌ای عدم توجه به جلو از سوی پراید اعلام‌ شده است.

وی تصریح کرد: در حادثه دیگری که درمحور جندق– خور رخ‌ داده بود یک دستگاه کامیون بنز با یک سواری پیکان برخورد کرده که متأسفانه سرنشین این خودرو فوت و راننده و سرنشین دیگر به‌ شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: کارشناسان پلیس‌راه علت وقوع این حادثه رانندگی را تجاوز به چپ کامیون بنز اعلام کردند.

کلاهبرداری ۲۱۳ میلیون ریالی با ترفند برنده شدن در قرعه‌کشی

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از شناسایی و دستگیری اعضای یک باند ۳ ‌نفره که با ترفند برنده شدن در قرعه‌کشی کلاه‌برداری می‌کردند خبر داد.

سرهنگ ستار خسروی گفت: در پی مراجعه ۲ نفر به ۲ کلانتری در استان اصفهان و اعلام شکایت مبنی بر اینکه فردی با ترفند برنده شدن در قرعه‌کشی از یکی از آن‌ها در ۵ مرحله مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال و از دیگری مبلغ ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال به‌ صورت اینترنتی برداشت کرده رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: فرد کلاهبردار با مالباختگان تماس می‌گرفته و اعلام می‌کرده شما در قرعه‌کشی یک شرکت معتبر برنده جایزه نقدی شدند و صدای آن‌ها از رادیو پخش می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان بیان کرد: مالباختگان پس از کسب اطمینان، فریب‌خورده و به عابر بانک مراجعه می‌کردند و عملیاتی که فرد کلاهبردار از آن‌ها می‌خواسته را انجام می‌دادند.

وی با اشاره به اینکه این افراد کلاهبردار مبلغ ۲۱ میلیون و ۳۴۰ هزار ریال از ۲ نفر در استان اصفهان به‌صورت اینترنتی برداشت کرده بود گفت: در این زمینه یک تیم مجرب از کارآگاهان پلیس استان تشکیل و به بررسی موضوع پرداختند.

خسروی تصریح کرد: کارآگاهان پس از انجام یک سری کارهای تخصصی موفق شدند ۳ متهم را در این زمینه شناسایی کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از کلاهبردارن یک دختر ۱۶ ساله بود و همه آن‌ها در یک استان دیگر زندگی می‌کردند افزود: مأموران پس از کسب نیابت قضایی به استان مزبور رفته و ۲ نفر از آن‌ها را دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از فوت یکی دیگر از کلاهبرادان که جوانی ۲۵ ساله بود قبل از شناسایی و دستگیری خبر داد و بیان کرد: در این زمینه پرونده و مستندات مربوطه تشکیل و ۲ متهم برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

وی به مردم توصیه کرد هیچ‌گاه فریب این‌گونه افراد را نخورید و به صحبت‌های آن‌ها توجهی نکنید و تحت هیچ شرایطی پای عابر بانک نروید و در صورت روبه‌رو شدن با چنین شرایطی هر چه سریع‌تر با پلیس تماس گرفته و موضوع را در میان بگذارید.

انتهای پیام/ تسنیم