مسئول تشکل‌های دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به فعالیت ۵۲۰۰ هیئت مذهبی در استان اصفهان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴ هزار مداح از سراسر استان اصفهان در سامانه «طوبی» ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش حرف شما، حجت‌الاسلام حسن بابایی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی و توجیهی ویژه مداحان اهل ‌بیت(ع) در استان اصفهان اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۴ هزار مداح برادر و خواهر با مراجعه به سامانه طوبی در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود ۸ هزار مداح برادر و ۸ هزار مداح خواهر از سراسر استان اصفهان در این سامانه ثبت‌نام کنند.

وی افزود: مداحان پس از بارگذاری اطلاعات در سامانه، کارت شناسایی خود را از سازمان تبلیغات اسلامی دریافت می‌کنند و با شرکت در دوره‌های آموزشی، تخصصی و سطح‌بندی، در ۴ دسته مداح، ذاکر، ستایشگر و پیر غلام درجه‌بندی می‌شوند.

مسئول تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان بیان کرد: مداحان بالای ۶۰ سال به عنوان پیر غلام، مداحان ملی و استانی به عنوان ستایشگر، مداحان معروف در شهرستان‌ها به عنوان مداح و سایر مداحان اهل‌بیت(ع) به عنوان ذاکر سطح‌بندی می‌شوند.

وی از برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه مداحان خبر داد و گفت: مجوز هیئت‌های مذهبی در صورتی صادر می‌شود که روحانی هیئت کد تبلیغی سامانه سجا را داشته باشد، این سامانه از ابتدای محرم فعال است، بنابراین لازم است تا همه مبلغان در سامانه سامانه جامع اعزام مبلغ (سجا) ثبت‌نام ‌کنند.

بابایی درباره برگزاری برنامه‌های مذهبی به مناسبت روز تاسوعای حسینی در اصفهان گفت: اعضاء مراکز و کانون‌های فرهنگی شهر اصفهان در روز نهم محرم از میدان آزادی تا آسایشگاه شهید مطهری به عزاداری می‌پردازند.

انتهای پیام/ تسنیم