رئیس جمهور در آخرین سال دولت در حالی دست به ترمیم کابینه زده است که تغییر این سه وزیر، هیچ کدام ارتباط مستقیمی با زندگی سالم و معیشت مردم ندارد. آقای روحانی! مردم از رئیس سازمان محیط زیست ناراضی هستند از آلودگی هوا، از اینکه حق طبیعی آنها برای نفس کشیدن سالم به مخاطره افتاده است، آیا هنوز وقت شنیدن صدای مردم برای ترمیم در سازمان محیط زیست نرسیده است؟

به گزارش حرف شما، هفته گذشته سه وزیر از کابینه دولت یازدهم خداحافظی کردند، وزیر ارشاد، وزیر آموزش و پرورش و وزیر ورزش و جوانان. خداحافظی که روحانی آن را «ترمیم دولت» نام نهاد اما ترمیم دولت آن هم در آخرین سال، آن هم در وزارتخانه هایی که اگرچه وزرای آن ناکارآمدی شان به اثبات رسیده بود اما باز هم اولویت زندگی مردم نبود.

طبیعی ترین حق مردم یک کشور و اصلی ترین مطالبه آنها از دولت به دور از فراهم آوردن شرایط اقتصادی مطلوب، داشتن شرایط یک زندگی سالم است، هوای سالم، آب سالم، خاک یا زمین سالم. سه فاکتوری که اوضاعشان را باید از مردم پرسید.

آلودگی هوا که دیگر نه تنها در پاییز و زمستان اوج می گیرد بلکه به بهار و تابستان هم سرایت کرده و با زندگی روزمره مردم عجین شده است هر روز آمار سرطان، سقط جنین، انواع بیماری های لاعلاج بالا می رود در حالی که یک پایه ثابت علت آنها را پزشکان، آلودگی هوا برمی شمرند از سوی دیگر آب سالم است که مکرر خبر از خشک شدن دریاچه ها، رودخانه ها، تالاب ها و دست درازی به آب های زیرزمینی می آید و زمین هم که باید این روزها از محیط زیست فقط در این باره پرسید که متری چند؟!

آقای روحانی! آیا محیط زیست جای ترمیم ندارد؟ آیا هنوز هم به این معتقدید که دولت خود را یک دولت محیط زیستی بنامید؟ آیا محیط زیستی که مردم آن را هر روز با گوشت و خون خود لمس می کنند هم جای پرده پوشی دارد؟ آیا می توانید روبروی ملت ایران بایستید و منکر آلودگی هوا شوید؟ می توانید به جز اینکه دولت قبل را محکوم کنید بگویید رئیس محیط زیست که ۱۱ سال در این جایگاه بوده است کدام راهکار اساسی برای حل شدن مسئله آلودگی هوا به دور از راه حل های مقطعی تعطیلی مدارس و زوج و فرد خودروها را اجرایی کرده است؟

آقای رئیس جمهور! بارها در همین دولت، در حالی که مردم غرب و جنوب کشور از شدت آلودگی هوا مستأصل شده و زندگی عادی شان مختل شده بود خانم ابتکار، معاون منتخب شما در سازمان محیط زیست حتی زحمت سفر به این مناطق و دلجویی از مردم را هم به دوش نکشید و در ازای آن غرق در مسائل سیاسی از فرجام برجام و روابط با سایر کشورها و سیاست های شما در سیاست خارجه گفت، بارها مقابل دوربین های رسانه های معاند ایران نشست و به جای آنکه از نگرانی ها از گرم شدن زمین و ریشه های آلودگی هوا و نقش بازی های سیاسی در نابودی محیط زیست بگوید از حقوق زنان و بازی های سیاسی و روابط بین الملل، حرف به میان آورد.

آیا همین کافی نیست برای آنکه بپذیرید «معصومه ابتکار» از فهرست تغییرات در دولت از قلم افتاده است؟

مگر نه اینکه تغییرات برای ترمیم دولت در راستای بهبود اوضاع کشور و ملت است پس چرا صدای مردم را در اوضاع نابسامان محیط زیست نمی شنوید؟ چرا با تغییر رئیس این سازمان، سامانی به اوضاع نابسامان آن نمی دهید؟

آقای رئیس جمهور! ترمیم کابینه را در راستای خدمت شایسته تر به مردم اعلام کرده اید آیا خدمتی از این بالاتر که با ترمیم سازمان محیط زیست، یک نفس پاک را به مردم هدیه کنید!

انتهای پیام/ فارس