معاون رئیس‌جمهور کشورمان که به اتریش سفر کرده است اجرای توافق هسته‌ای برجام را یک آزمون اعتبار دانسته و از غربی‌ها هم عمل به وعده‌ها و پایبندی به این توافق را خواستار شد.

به گزارش  حرف شما، “معصومه ابتکار”، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران که به اتریش سفر کرده است در یک سخنرانی در وین اظهار داشت: ما به همکاری سازنده بیشتر در جامعه بین المللی نیاز داریم تا بتوانیم بر چالش‌های بزرگ دوران خود مانند مبارزه با تروریسم داعش و بسیاری جنگها یا مسائل زیست‌محیطی مانند گرم شدن کره زمین غلبه کنیم.

به‌نوشته روزنامه “وینر سایتونگ”، ابتکار تحت تدابیر شدید امنیتی و در حضور حدود ۷۰ نفر همچنین درباره توافق هسته‌ای ایران با غرب سخن گفته و از غرب پایبندی به این توافق را خواستار شده گفت: اجرای توافق هسته‌ای یک آزمون اعتبار است. آژانس بین المللی انرژی اتمی به‌تازگی تصدیق کرده است که ایران به همه مفاد توافق هسته‌ای پایبند بوده است، حالا باید طرف دیگر نیز بالاخره عمل کند.

وی همچنین به این مسئله اشاره کرد که بانک‌های اروپایی از ترس ایالات متحده آمریکا همچنان در تجارت با ایران تردید دارند.

ابتکار تصریح کرد که زمان علیه دولت آقای روحانی کار می‌کند و آدم‌های مزاحم زیادی وجود دارند، به‌خصوص عربستان سعودی، اسرائیل و آمریکا در اینجا سد راه هستند.

به‌نوشته این روزنامه غربی، وی درباره انتخاب مجدد روحانی به‌عنوان رئیس جمهور کشورش ابراز خوش‌بینی کرد.

ابتکار قبل از ایراد این سخنرانی در وین اتریش همچنین دیدارهایی با وزیر امور خارجه و وزیر کشاورزی اتریش انجام داده و روی یک برنامه عملی برای همکاری‌های دوجانبه زیست‌محیطی بین دو کشور به توافق رسید.

انتهای پیام/ تسنیم