محسنی‌اژه‌ای درباره صحبت یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر دستگیری یک عامل نفوذی در تیم هسته‌ای تصریح کرد: اصل خبر دستگیری این شخص صحت دارد و این فرد چند روز با وثیقه آزاد شد.

به گزارش حرف شما، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه یکصد و یکمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: فرصت کافی وجود داشته که اگر افرادی پول ناحق و یا اموال نامشروعی را گرفته باشند، بازگرداندند.بنابراین اگر دستگاه قضایی در این موضوع وارد شد گله‌ای صورت نگیرد و نگویند که چوب لای چرخ گذاشتید به اندازه کافی فرصت داده شده و در حال حاضر در حال جمع آوری مبانی حقوقی وراستی آزمایی این موضوع هستیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه مسئولین نیروی انتظامی مصاحبه‌های زیادی در مورد ثبت سند خودرو در مراکز تعویض پلاک انجام داده‌اند و گفته‌اند نیازی به حضور در دفترخانه اسناد رسمی نیست.درحالی که رئیس قوه و کانون سردفترداران معتقدند که باید سند خودرو در این دفاتر ثبت شود حال نظر شما در این مورد چیست، تصریح کرد: در مواردی که اختلاف برداشت شود دو راه وجود دارد، برخی معاملات الزام ثبت دارند و برخی خیر. در مواردی که الزام به ثبت نیست اگر ثبت شود منابعی دارد. مواردی که قابل ثبت است‌، اگر ثبت نشود دچار مشکل می‌شود و این اختلاف بین نیروی انتظامی و سازمان ثبت وجود دارد. به نظر من این اختلاف برداشت باید تفسیر بخواهند تا قانونگذار تفسیر کند و اختلاف حل شود.

سخنگوی قوه‌قضاییه متذکر شد: البته این موضوع را باید بدانند که اگر در دفاتر اسناد ثبت نکردند در مورد پاره‌ای از موارد حقوقی دچار مشکل می‌شوند.

محسنی اژه‌ای درباره صحبت یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر دستگیری یک عامل نفوذی در تیم هسته‌ای تصریح کرد: اصل خبر دستگیری این شخص صحت دارد و این فرد بعد از چند روز با وثیقه آزاد شد.

وی درباره آخرین وضعیت پرونده و حکم «شیخ استخاره» خاطرنشان کرد: پرونده این فرد در دادسرای ویژه روحانیت در حال رسیدگی است و حکم وی هنوز اجرا نشده است.

معاون اول قوه‌قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر کشف پرونده قاچاق ۵۲ کانتینری سایدبای ساید در بهمن ماه در بندرعباس و آخرین وضعیت این پرونده نیز گفت: حکم صادر شده پرونده در تعزیرات حکومتی بوده، دادگاه بدوی درباره ضبط کالا حکم داده و نزدیک به ۲۹ میلیارد تومان جزای نقدی این پرونده بوده است.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر سه راهکار پیشنهادی دادستان در خصوص کنسرت‌ها و موضوع ضبط تمامی بخش‌های کنسرت توسط نیروی انتظامی و مطالبی که رئیس جمهور در این باره مطرح کردند توضیحاتی ارائه داد و گفت: قطعا با هنر و استفاده از هنر و هنرمند مخالف نیستیم؛ زبان هنر موثر است. صدور مجوز این کنسرت‌ها توسط وزارت ارشاد صورت می‌گیرد و ارتباطی با نیروی انتظامی و قوه قضاییه ندارد. صدور مجوز به خودی خود نمی‌تواند مانع جرایم بعدی شود. اگر کنسرتی واقع شد و در زمان اجرا و یا پس از اجرای آن اقدامات خلاف قانون و عفت عمومی صورت گرفت در اینجا نیروی انتظامی وظیفه دارد.

وی ادامه داد: ممکن است قبل از اجرای برگزاری کنسرت از مرجع رسمی گزارشی مبنی بر خلاف قانون بودن کنسرت، نرسد. اما اگر چنانچه از دستگاه رسمی گزارش های مستندی رسید که در صورت برگزاری کنسرت ممکن است اقدامات غیرقانونی و خلاف عفت عمومی صورت بگیرد. در اینجا وظیفه داریم برخورد کنیم چنانچه افرادی که مسئولیت دارند متعهد شوند که مسائل خلاف عفت عمومی و اقدامات غیرقانونی صورت نگیرد کنسرت برگزار می‌شود. اما اگر هیچ کس تعهدی در این رابطه نداد وظیفه دادستان و نیروی انتظامی است که از اجرای کنسرت جلوگیری کنند.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: به نظرم حاشیه‌هایی که در این رابطه می‌سازند بخشی‌هایی از‌ آن سیاسی و گرفتاری‌هایی که نزد مردم است در مقابل این قضیه دست چندم به حساب می‌آیند. روزنامه آفتاب یزد نیز دیروز در صفحه اول خود تیتر خلاف واقعی مطرح کرد که نقل به مضمون آن این بود که مسئولین در رابطه با کنسرت عقب نشینی کردند اما مطرح کردن چنین بحثی تشویش اذهان عمومی است.

محسنی اژه‌ای درباره آخرین وضعیت پرونده یاسین رامین نیز متذکر شد: وی با قرار وثیقه سنگین بازداشت است و پرونده وی در حال رسیدگی است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه در چند هفته گذشته در تریبون‌های رسمی به آقای روحانی توهین شد و اقای مجید انصاری گفت که چرا قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم در این قضیه ورود پیدا نکرده است و اگر قوه قضاییه در رابطه با این موارد برنامه‌ای دارد، اظهار داشت:در توهین به مقامات نیازی به شاکی خصوصی نیست و مدعی العموم می‌تواند در‌آن وارد شود. فردی که این توهین را مرتکب شده چون در صلاحیت دادسرای ویژه روحانیت است، دادستان در رابطه با آن نمی‌تواند وارد شود و من نیز اطلاعی درباره شکایت دولت در این رابطه ندارم.

انتهای پیام/ تسنیم