استاندار اصفهان گفت: تفاهم‌نامه همکاری با استان چهارمحال بختیاری در زمینه کنترل برداشت‌های غیرمجاز در حوزه بالا دست و پائین دست زاینده رود و با حضور نمایندگان کشاورزان به امضا رسید.

به گزارش حرف شما، رسول زرگرپور عصر امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان در شهرستان اردستان با بیان اینکه بر اساس گزارش مرکز خشکسالی کشور ۸۵ درصد خاک استان اصفهان در خشکسالی شدید قرار دارد، اظهار داشت: در اصفهان ۵۰ درصد و در سرشاخه‌های زاینده رود ۲۵ درصد کاهش بارش را شاهد بوده‌ایم.

وی افزود: سال گذشته در این موقع ۴۵۰میلیون مترمکعب ذخیره آب در پشت سد زاینده رود وجود داشت که در حال حاضر ۱۷۰میلیون مترمکعب آب در پشت سد زاینده رود ذخیره داریم، درست است که بارش‌ها شروع خواهد شد اما هواشناسی پیش بینی کرده بارش‌ها با تاخیر شروع خواهد شد و این نگران کننده است.

استاندار اصفهان به امضای تفاهم‌نامه همکاری با استان چهارمحال و بختیاری با ۲ بند تشکیل یک گروه ۱۴ نفر همراه با نمایندگان کشاورزان در جهت جلوگیری از برداشت‌های غیر‌مجاز آب در بالا دست و پائین دست زاینده رود اشاره کرد و گفت: این گروه با اختیارات کامل می‌توانند با برداشت‌های مازاد برخورد داشته باشند تا مسائلی که در زمینه برداشت‌های غیرمجاز است خاتمه پیدا کند.

وی با بیان اینکه این طرح در راستای انضباط در برداشت‌ها از آب زاینده رود صورت می‌گیرد، گفت:خود کشاورزان این طرح را مدیریت خواهند کرد.

زرگرپور خاطرنشان کرد: در بند دیگر این تفاهم نامه آمده است که ظرف ۱۵ روز آینده شرح خدمات و وظایف تهیه خواهد شد و از بالا دست تا پائین دست زاینده رود تمام برداشت‌ها کنترل شده و از برداشت‌های غیر مجاز هم جلوگیری خواهد شد.

اعتبارات هیات های ورزشی شهرستان اردستان بسیار ناچیز است

نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه خواستار رسیدگی به وضعیت معادن شهرستان اردستان شد و اظهار داشت: معادن برای شهرستان به جز تخریب چیز دیگری نداشته‌اند و در حال حاضر روستائیان از ادامه کار این واحدها ناراضی هستند.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید صادق طباطبائی نژاد با بیان اینکه ورزش سبب ایجاد نشاط و شادابی در جامعه می‌شود خواستار افزایش سهمیه اعتبارات هیئت‌های ورزشی شهرستان شد و گفت: سرانه ورزشی در روستاها بسیار ضعیف است که می‌طلبد برای حل آن چاره‌ای اندیشیده شود.

انتهای پیام/ تسنیم