مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید در ۹ استان و در سه روز آینده خبرداد.

به گزارش حرف شما، احد وظیفه درباره وضعیت جوی ۷۲ ساعت آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی از عصر روز پنجشنبه از شمال غرب وارد کشور می‌شود و وزش باد شدید، مه‌آلودگی، رگبار، رعد و برق و باران را در جاده‌های کوهستانی شمال کشور، گیلان، مازندران، گلستان و شمال آذربایجان شرقی و غربی به‌دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی روز جمعه نیز در نوار شمالی کشور فعالیت خواهد داشت و در روز شنبه نیز بارشهای باران و رگبار به‌همراه مه‌آلودگی در مناطقی از استانهای گیلان، اردبیل و آذربایجانها ادامه می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از کاهش چهار تا هفت درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور خبر داد و گفت: بارندگی‌های سه روز آینده موجب لغزندگی جاده‌ها، مه‌آلودگی و مواج بودن سواحل خواهد شد که مسافران تابستانی باید دقت لازم را در تردد و اسکان داشته باشند.

وظیفه تصریح کرد: براساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیشیابی هواشناسی در سه روز آینده در ساعات عصرگاهی و اوایل شب در برخی مناطق جنوب شرق کشور استانهای هرمزگان، کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان ابرناکی، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی ایجاد خواهد شد.

وی افزود: در روزهای پنج‌شنبه و جمعه نیز افزایش سرعت وزش باد موجب به‌وجود آمدن گرد و خاک در مناطقی از البرز، تهران، سمنان، شمال اصفهان، مرکزی و قم خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور آسمان تهران را صاف تا کمی ابری دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز ۳۳ درجه بالای صفر است.

انتهای پیام/ تسنیم