به گزارش حرف شما، دومین فیلم برادران وارنر / DC که برای اکران ۲۰۱۶ برنامه‌ریزی شده، به دنبال هدفی است که مارول تاکنون انجامش نداده: متمرکز شدن روی گروهی از شرورها به جای ابرقهرمانان. Suicide Squad که در ۱۹۵۹ توسط رابرت کایگر و راس اندرو طراحی شد. درباره گروهی از ابر شرورهاست که در ازای […]

به گزارش حرف شما، دومین فیلم برادران وارنر / DC که برای اکران ۲۰۱۶ برنامه‌ریزی شده، به دنبال هدفی است که مارول تاکنون انجامش نداده: متمرکز شدن روی گروهی از شرورها به جای ابرقهرمانان.

Suicide Squad که در ۱۹۵۹ توسط رابرت کایگر و راس اندرو طراحی شد. درباره گروهی از ابر شرورهاست که در ازای کاهش حکم‌شان مأموریت‌هایی برای دولت آمریکا انجام می‌دهند. این گروه که در ابتدا  Task Force X نامیده می‌شدند. دسته قابل پیش‌بینی نیستند که با توجه به ذات شرورانه‌شان کاملاً قابل پیش‌بینی است. برای آن‌هایی که اولین مواجه‌شان با شخصیت‌های این دسته، انتخاب بازیگرانی مثل ویل اسمیت، مارگو رابی، جرد لتو و دیگران بوده، این مطلب راهنمایی به درد بخوری خواهد بود.
  
Rick Flagg Jr
بازیگر: جویل کینامن
بیوگرافی: درست مثل بقیه شخصیت‌های کامیک، فلگ هم شمایل‌های متفاوتی را تجربه کرده. اسم ریک فلگ توسط سه نسل متفاوت استفاده شده که همه مردانی نظامی بوده‌اند. فلگ اصلی خلبان سابق هواپیمای جنگنده است و زندگی‌اش مرتباً با مرگ و تراژدی در تماس بوده. با وجودی که همکار یک مشت شرور شدن دل‌خوشی ندارد، موافقت کرده تا دسته را زیر نظر والر رهبری کند. می‌توانید منتظر درگیری‌هایی بین او و دد شات (Dead shot) باشید؛ چون فلگ در صورت مقایسه با دد شات عصبی می‌شود.
حضور کورینا کالدرون که نقش شخصیتی به نام گریس را بازی می‌کند، شاید به عشق زندگی ریک، کارین گریس هم اشاره‌ای داشته باشد.
 
*Dead shot
بازیگر:‌ ویل اسمیت
بیوگرافی: فلوید لاتون به عنوان بهترین تیرانداز دنیا مشهور شد و به عنوان قاتل حرفه‌ای مشغول به کار بوده. تقریباً به خاطر حس قدرت پیش‌تر حاضر است تا هر کسی را به ازای قیمت مناسب بکشد ولی در نهایت برای حفاظت از همسر سابق و دخترش به محکومیت می‌دهد.
این شخصیت که عمرش از Suicide Squad بیشتر است، اولین بار توسط باب کین، دیوید ورنو لو سایر در دهه ۵۰ به عنوان یکی از شرورهای اصلی بتمن نوشته شد. به خاطر ماسک و چشم بندش معروف است که ویل اسمیت هم در فیلم از همین لباس استفاده کرده.

*Joker
بازیگر: جرد لثو
بیوگرافی: تنها شخصیتی از فیلم که نیاز چندانی به معرفی ندارد؛ چون درست پس از خلقش به عنوان دشمن همیشگی بتمن در دهه ۴۰ توسط جری رابینسون، بیل فینگر و باب کین همواره جزئی از فرهنگ پاپ بوده. جوکر احتمالاً مشهورترین شرور کامیگ بوکی است و مدت‌هاست که سر و کله‌اش در تلویزیون یا هر موقع که بتمن راهی سینما شده، پیدا می‌شود. در گذشته سزار رومرو، جک نیکلسون و هیث لجر نقش شاهزاده دلقک جنایت را بازی کرده‌اند و لتو برای رسیدن به سطح آن‌ها کار سختی پیش‌رو دارد. معمولاً شروعش را در کامیک‌ها به عنوان یک جنایتکار معمولی دیده‌ایم(مثلا در کامیک Red Hood) که توی محلول‌های شیمیایی می‌افتد و موهایش به رنگ سبز تغییر می‌کند، پوستش می‌سوزد و حسابی روانی می‌َشود. اگر چه احتمالاً این جا هم مثل جوکر لجز، قصه به این خط روایی وارد نشود و جوکر از پیش آماده، مسلح و خود همیشگی‌اش باشد. خود جوکر البته عضوی از دسته نیست ولی ظاهراً یکی از زندانی‌های دیوانه خانه آر کام است که هارلی کویین قصد نجات دادنش را دارد.

  
*Harley Quinn
بازیگر: مارگو رابی
بیوگرافی: هارلی مخلوق عجیبی از دنیای DC است، از این به بعد که او برای اولین‌ بار در اپیزودی از بتمن: سری انیمیشن( Batman: The Animated Series) سال ۹۲ ظاهر شد و آن قدر محبوب گشت که وارد دنیای کامیک شد. هارلی دوست و همکار تقریباً همیشگی جوکر که در علایقش به خشونت، دیوانگی و غیر قابل پیش‌بینی بودن هم سطح دوست روانی‌اش است. هارلی البته روان شناس ماهری هم هست و طرف دیگر شخصیتش دکتر هارلین فرانسیس کویینزلک در دوباره سازی خط داستانی کامیک بوکی بعد از شکست با دوست دلقک‌مان شروع به گرفتن انتقام خونین و خشنی می‌‌کند که در نهایت گیر افتادنش سرنوشتش را با گروه گره می‌زند. اجرای رابی دومین باری خواهد بود که شکل Live-action دارد؛ چون پیش از این یک بار دیگر چنین بازی‌ای را در سریال کم عمر پرنده‌های شکار DC انجام داده بود.

*Captain Boomerang
بازیگر: جی کورتنی
بیوگرافی: جورج هارکنس، زورگوی استرالیایی‌ای است که اسمش را از بومرنگ پیشرفته‌ای می‌گیرد که وسیله معمول ارتکاب جرمش است. او که توسط جان بروم و کارمین اینفانتینو در دهه ۶۰ خلق شده، معمولاً برای فلش دردسر درست می‌کند و یک بار تقریباً به کشتنش داد، آن هم با بستنش به بومرنگی عظیم و فرستادنش به فضا،‌ خلاصه که خیلی بومرنگ دوست دارد. او که چندان شرور قدرتمندی نیست معمولاً به خاطر شخصیت تند و دیالوگ‌های بعضاً نژادپرستانه‌‌اش شهرت دارد، اگر چه ما منتظریم ببینیم چقدر از این وجه شخصیتش به فیلم راه پیدا می‌کند.

 *Enchantress
بازیگر: کارا دلوین
بیوگرافی: انچنترس در طی این سال‌ها شکل‌های مختلفی را به خودش دیده او اولین بار توسط باب هنی و هاوارد پارسل برای نشنال کامیکس (که بعدها جزئی از DC شد) در ۱۹۶۶ خلق گشت و در ماجرای عجیب دیده شد. در ابتدا به عنوان هنرمندی با نام جون مور شناخته می‌َشد که توسط موجودی جادویی به نام زامور قدرت گرفته تا با هیولاهای شیطانی بجنگد؛ اما بعدها که به کامیک‌ها بازی می‌گردد، سردرگم شده و به دشمنی برای سوپر گرل تبدیل می‌شود.
او دارد دسته می‌شود تا طرف شرورش را کنترل کند اما در همان اولین مأموریت همه قدرت‌ شیطانی‌اش آزاد می‌شود. یاد می‌گیرد که طرف آنچنترسش شروری مجزاست که قصد کنترلش را دارد، برای همین برای نابودی‌اش تلاش می‌کند. قدرت‌هایش بهبودی، تلپورت کردن و تأثیر گذاشتن روی اشیا است. او از بین دیوار هم می‌تواند رد شود که البته با توجه به قدرت تلپورتش کمی زیادی به نظر می‌رسد.

 *Killer Croc
بازیگر: آدوالی آکینویه آگباجه
بیوگرافی: یکی از دشمنان بتمن مربوط به سال ۱۹۸۳ ساخته جین کولان. کراک قاتل همان طور که از ریختن می‌َ‌شود فهمید، شروری بسیار قدرتمند است که شکل و شمایلی مثل کروکودیل دارد.
بعدها مشخص می‌َشود که به خاطر نوعی جهش ژنتیکی معکوس شمایلی این چنینی پیدا کرده. کراک قاتل، جوانی راحتی نداشته؛ با عمه‌ای زندگی می‌کرده که از او متنفر بوده و همین پایش را به دنیای جنایت باز کرده است. او روز، سرعت، قدرت تحمل و رفلکس‌هایی ابرانسانی دارد. هیچ کس به خوبی‌اش نمی‌تواند شنا کند و تیرانداز قابلی هم هست. اکثراً در دیوانه‌خانه آرکام است اما برای فیلم سرو کله‌اش در بل ریو پیدا می‌شود.

*El Diabo
بازیگر: جی هرناندز
بیوگرافی:‌ خصیت‌های مختلفی در دنیای DC با چنین اسمی بوده‌اند و این طور که از ظواهر بر‌می‌آید، هرناندز قرار است در نقش چاتو سانتانا ایفای نقش کند. ساخته دست جایی نیتز و فیل هستر، خانه گروه مافیایی‌ای را که به او پول بدهکار بودند، به آتش می‌کشد و بعد از این که متوجه می‌شود درون خانه زنان و کودکان بی‌گناه ه بوده‌اند، خودش را به پلیس تسلیم ِمی‌کند تا سر از زندان بل ریو دربیاورد. محکوم به اعدام بوده که از سر زور به عضویت گروه در می‌آید و بمبی مایکرو چیپ شده هم وارد بدنش می‌کنند تا اطلاعتش را تضمین کنند. در بین قدرت‌هایش کنترل آتش هم وجود دارد که احتمالاً توی سفرهای دوستانه اعضای گروه حسابی به کار بیاید.
 
*Slipknot
بازیگر: آدام بیچ
بیوگرافی: این شخصیت که هیچ ربطی هم به گروه موسیقی مشهوری با همین نام ندارد، نام اصلی‌اش کریستوفر وایز است و توسط جری کانوی و رائل کانایان در ۱۹۸۴ خلق شد. او کارش را با کارمندی در شرکتی شیمیایی شروع کرد و فرمولی برای ساخت طناب‌هایی قدرتمند با عمری طولانی پیدا کرد و توسط گروه خرابکاری به نام ۲۰۰۰ استخدام شد، گروهی که قرار بود دنیا را در سال ۲۰۰۰ نابود کنند. (البته کمی برای این موضوع دیر شد). در طی مأموریتی برای کشتن قهرمانی به نام Fiestorm دستگیر شد و توجه Suicide Squad را جلب کرد.
چندتایی مأموریت برای گروه انجام داد تا یک بار با تشویق کاپیتان بومرنگ، وقتی سعی در امتحان برد بمب‌های میکروچیپ شده در بدنش را داشت، یک دستش را از دست داد. به کل بی‌خبریم که ایر قصد استفاده از این خط روایی را در فیلم دارد یا نه، اگر چه اصلا از او بعید نیست.

*Katana
بازیگر: کارن فوکوهارا
بیوگرافی: نام دیگر تاتسو یاماشیرو. او که اولین حضورش در دنیای DC به سال ۱۹۸۳ و به دست مایک بار و جیم آپارو بوده، کاملاً از زندگی معمولی با همسر و خانواده‌اش راضی بود تا این که برادر شوهرش که بر سر به دست آوردن دلش رقابتی داشته، شوهر را به وسیله شمشیر مرموزی به نام Soultaker می‌کشد. تاتسو پس از کشته شدن بقیه خانواده فرار می‌کند و پیش استاد تاداشی آموزش می‌بیند تا به آمریکا بیاید و با اسم کاتانا برای عدالت مبارزه کند. معمولاً عضو تیمی به نام خارجی‌ها(Outsiders) بوده که توسط بتمن شکل گرفته بوده. او البته گذرش به Suicide Squad هم افتاده و ظاهراً در فیلم عضوی از گروه است.

 Amanda Waller
بازیگر: وایولا دیویس
بیوگرافی: او که اولین بار در ۱۹۸۶ و توسط جان استرندر، لن واین و جان برن به دنیای DC معرفی شد، به بی رحمی در جاسوس بازی و سیاست شهره است. اگر چه قدرت ابرانسانی‌ای ندارد اما به خوبی در منطق، مدیریت استراتژیک، تاکتیک‌های جنگی، نظریه بازی، جاسوسی و هنرهای رزمی آموزش دیده او که در کودکی از یکی از مناطق فقیر شهر فرار کرده و کشته شدن خانواده‌اش را به چشم دیده، تصمیم می‌گیرد تا به مطالعه علوم سیاسی بپردازد و کمکی برای همنوعانش باشد. دستیابی‌اش به مدرک رده بالای سیاسی باعث شد تا از طرح‌های اولیه Suicide Squad باخبر شود و پیشنهاد مدل جدیدی را بدهد و شانس بازبینی عملیات‌شان را به دست آورد. آماندا رهبر جنجال برانگیزی از آب در می‌آید و معمولاً‌ به راحتی با بالا دستی‌هایش مخالفت می‌کند تا اهداف خودش را پیش ببرد. البته اعضای گروه هم از او متنفرند که این حس به نظر کاملاً‌ دو طرفه است.

انتهای پیام/ مشرق