امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه بی‌اعتمادی به آمریکا در وجود مردم کشورمان رسوخ کرده و هیچ وقت از بین نمی‌رود، گفت: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات کشورمان احتمال چراغ سبز نشان دادن از سوی آمریکا در این راستا و تاثیرگذاری بر انتخابات وجود دارد.

به گزارش حرف شما، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با بیان اینکه تقوا، حق پروردگار بر انسان است، اظهار داشت: برخلاف برخی از جوانان که بی‌تقوائی را آزادی می‌د‌انند باید گفت تقوا سبب آزادی می‌شود.

وی با اشاره به تهذیب شعارهای حسینی افزود: خلوص، حضور و ترویج جلسات، کمک کردند و استفاده معرفتی از جلسات در ایام محرم باید بیشتر مورد توجه مردم قرار گیرد.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به ۳ فایده مهم امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: ضمانت اجرای واجبات، اتحاد و اصلاح فرد و جامعه از جمله این فواید هستند.

وی پیرامون ۵ روش امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: تذکر لسانی، تذکر کتبی، تلفن، پیامک و فضای مجازی، اهدا کتاب و از طریق واسطه از جمله این روش‌ها است، در همین راستا در هنگام امر به معروف و نهی از منکر، بدی افراد نباید سبب خشونت و تندی شما شود.

آیت‌الله مهدوی با اشاره به بی‌اعتمادی کشورمان قبل، هنگام و بعد از برجام به آمریکا بیان کرد: در همین راستا رئیس جمهور کشورمان در سازمان ملل به این امر به خوبی اشاره کرد و در صحبت‌های وزیر امور خارجه و رئیس انرژی اتمی کشورمان بی‌اعتمادی به آمریکا به خوبی بیان شد.

وی با بیان اینکه با توجه به نزدیک شدن به انتخابات کشورمان احتمال چراغ سبز نشان دادن از سوی آمریکا در این راستا و تاثیرگذاری بر انتخابات وجود دارد، گفت: اما باید بدانند بی‌اعتمادی به آمریکا در وجود مردم کشورمان رسوخ کرده و هیچ وقت از بین نمی‌رود.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه هر زمان که مردم و ملت سوریه به یک پیروزی می‌رسند دشمنان به تکاپو می‌افتند، افزود: واضح است که دشمنان نمی‌خواهند تروریست از بین برود چون برای آنها استفاده دارد، دشمنان برای تکفیری‌ها هزینه کرده‌اند.

وی با اشاره به استفاده و فواید دشمنان از تکفیری‌ها تصریح کرد: اختلاف میان کشورهای مسلمان، خشن نشان دادن اسلام، ریختن آبروی مسلمانان، در آرامش قرار دادن هر چه بیشتر اسرائیل و نزدیک‌تر کردن رابطه عربستان با اسرائیل از جمله این فواید است.

آیت‌الله مهدوی با بیان اینکه پیشنهاد می‌کنم مقر سازمان ملل از آمریکا به مکان دیگری منتقل شود، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی از این امر سوء استفاده‌های فراوانی کرده و می‌کند، مرتب جلساتی برای پیروزی تروریست‌ها تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام محرم و برکات جلسات حسینی بیان کرد: این ایام سبب تقرب به خداوند، شست‌وشوی روحی و تقویت ارتباط با اهل بیت(ع) می‌شود.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به فواید گریه خالصانه در راه خدا گفت: متاسفانه برخی انتقاد می‌کنند که باید به سمت شادی برویم و چرا باید این همه عزاداری داشته باشیم در جواب این افراد باید گفت گریه خالصانه و برای خدا سبب خضوع قلب، انعطاف دل و اثرپذیری بیشتر احکام در انسان می‌شود.

وی افزود: گریه سبب تقویت عقل و تضعیف نفس، تقویت اراده انسان بر انجام اعمال صالحه، زدودن رنگ‌های گناه از دل و گذشت بیشتر انسان از مال و جان می‌شود.

انتهای پیام/ تسنیم