با انتشار فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد جهان، دواین جانسون یا «راک» امسال در صدر فهرست پردرآمدها قرار گرفت.

به گزارش حرف شما، فوربس پس از انتشار فهرست پردرآمدترین بازیگران زن، اکنون فهرست مردان پردآمد را نیز منتشر کرد و نام دواین جانسون را با ۶۴٫۵ میلون دلار در صدر لیست سال ۲۰۱۶ قرار داد.امسال دواین جانسون با پشت سر گذاشتن رابرت داونی جونیور توانست در راس این فهرست جای بگیرد. این در حالی است که درآمد این بازیگر بیش از دو برابر درآمد وی در سال ۲۰۱۵ شده است.

این بازیگر که از دنیای کشتی پا به سینما گذاشت با بازی در پروژه‌های بزرگی چون «سریع و خشگین ۸»، «دیده‌بان ساحلی» و «هوش مرکزی» توانسته است این درآمد را کسب کند.

این در حالی است که او در سالی که گذشت فیلم پرفروش «سن آندریاس» را نیز در کارنامه داشت.

این بازیگر سال ۲۰۱۲ به فوربس گفته بود می‌توانم بهتر از هر کس دیگری روی این سیاره باشم چون یک لبخند جذاب و نجیب دارم.

در مکان دوم این فهرست جکی چان با درآمد ۶۱ میلیون دلاری جای دارد و مت دیمون با درآمد ۵۵ میلیون دلار نفر سوم این فهرست شده است. او به لطف فیلم پرفروش «مریخی» توانست درآمدش را به نسبت سال پیش ۱۲۰ درصد افزایش دهد.

تام کروز با درآمد ۵۳ میلیون دلاری و جانی دپ با درآمد ۴۸ میلیون دلاری در رده‌های چهارم و پنجم فهرست جای دارند تا در کنار سه نفر قبلی، ۵ بازیگر راس فهرست را تشکیل دهند.

این در حالی است که جانی دپ با طلاق جنجالی از همسرش امبر هرد که به دلیل خشونت فیزیکی رخ داده بود، با توافق و پرداخت ۷ میلیون دلار از وی جدا شد و همسرش نیز اعلام کرد این پول را به بنیادهای حمایت از زنان در معرض خشونت خانگی اهدا می‌کند. این پرداخت ۷ میلیون دلاری پس از محاسبه فهرست پردرآمدها، از دارایی دپ حذف شد و به همین دلیل ربطی به درآمد وی ندارد. او سال دیگر با فیلم دیگری از «دزدان دریایی کاراییب» راهی سینماها می‌شود، هر چند امسال با فیلم «آلیس در ورای آینه» نتوانست مردم را به سینماها بکشاند.

بن افلک و وین دیزل در مکان ششم و هفتم جای دارند و طبق این فهرست به ترتیب در یک سال گذشته ۴۳ و ۳۵ میلیون دلار درآمد داشته‌اند.

داونی‌جونیور امسال به صورت مشترک با شاهرخ خان ستاره سینمای هندوستان در رده هشتم فهرست ایستاده است و هر دو ۳۳ میلیون دلار کسب کرده‌اند.

یک چهارم از پردرآمدهای این فهرست از خارج از آمریکا هستند و به جز جکی چان چهار ستاره بالیوودی در این رده بندی جای گرفته‌اند.

آکشای کومار با ۳۱٫۵ میلون دلار درآمدی به اندازه برد پیت کسب کرده است و در مکان نهم ایستاده‌اند.

نفر آخر فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد جهان هریسون فورد در مکان بیستم است که به تازگی دوباره به فهرست پردرآمدها بازگشته و این موفقیت را به لطف بازی در نقش هان سولو از مجموعه «جنگ ستارگان» کسب کرده است.

انتشار فهرست بازیگران مرد پردرآمد به فاصله دو روز از فهرست زنان به مناقشه‌ای دامن زد که پیش از این نیز مطرح بود و آن این که جنیفر لارنس با درآمد ۴۶ میلیون دلاری در صدر لیست زنان پردرآمد جای گرفته اما درآمد او ۷۱ درصد درآمد پردرآمدترین بازیگر مرد است. در واقع به ازای هر یک دلار درآمد مردان، یک زن موفق تنها ۷۹ سنت کسب می کند.

در مجموع در این فهرست ۱۸ بازیگر مرد بیش از ۲۰ میلیون دلار درآمد داشته‌اند در حالی که تعداد بازیگران زن در این طیف درآمد تنها ۴ نفر است.

در عین حال یک مقایسه دیگر نشان می‌دهد جنیفر لارنس در میان پنج بازیگر پردرآمد سینمای جهان جا نمی گیرد و از نظر درآمد با همه موفقیتش ششمین بازیگر پردرآمد سینمای جهان است.

این اختلاف درآمد سال پیش موجب اعتراض جنیفر لارنس شده بود.

در عین حال نقش‌های بیشتری برای مردان وجود دارد و زنان از این بابت نیز از شانس برابر برخوردار نیستند.

انتهای پیام/ منبع مهر