دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه باید نگاه دولت نسبت اصفهان در برنامه ششم نگاه بهتری باشد، گفت: دولت از واحدهای تولیدی در حال تعطیلی حمایت کند.

به گزارش حرف شما، سرلشکر سید یحیی صفوی بعد از ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از تقاطع غیر همسطح ۲۵ آبان با تقدیر از مدیران شهری اصفهان به واسطه پیشبرد پروژه‌های عمرانی بزرگ در اصفهان اظهار داشت: اصفهان یک شهر ملی و جهانی است، مردم جهان اصفهان را در کنار ایران می‌شناسند؛ در گذشته شهرهای توسعه یافته را با صنعتی‌شدن شهرها می‌شناختند اما هم‌اکنون واژه جدیدی به نام “شهر خلاق” به‌عنوان مبنای توسعه شهرها به‌کار گرفته می‌شود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: شهر خلاق، شهری است که ۲ شاخصه داشته باشد، یکی شاخصه کیفیت زندگی مردم و دیگری کارآمدی مدیران شهری. “شهر خلاق”، شهری است که محیط زندگی مردم از نظر کیفی بالا باشد، کسب و کار مردم راحت‌تر باشد، مردم با شور و نشاط زندگی کنند و از مسئولان شهری رضایتمند باشند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهر اصفهان بیان کرد: اصفهان، قطب تمدن، علم، فرهنگ، صنعت، گردشگری و دفاعی است و هیچ استانی به‌اندازه استان اصفهان در دفاع‌مقدس نقش نداشته است، مردم دین‌باور و ولایت‌مدار استان اصفهان در یک روز ۳۷۰ تن از شهدای عملیات محرم را در ۲۵ آبان سال ۱۳۶۱ تشییع کردند.

سرلشکر صفوی گفت: امام راحل درباره این تشییع فرمودند در هیچ جا از دنیا، جایی را پیدا نمی‌کنید که در یک روز این تعداد شهید را تشییع کنند؛ این موضوع عظمت روحی و معنوی مردم اصفهان را می‌رساند.

وی با تأکید بر ضرورت مشارکت هر چه بیشتر مردم در آبادانی شهر اصفهان تصریح کرد: استان اصفهان، جزء استان‌های درجه نخست کشور است و مردم شهر اصفهان از دولتمردان انتظار دارند که مشکلات اساسی همچون زاینده‌رود را برطرف کنند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اضافه کرد: زندگی مردم به جریان زاینده‌رود بستگی دارد، هنگامی که این رود خشک می‌شود مردم از نظر روحی و روانی ناراحت می‌شوند.

وی گفت: انتظار داریم موضوعاتی همچون زاینده‌رود، قطار سریع‌السیر اصفهان، تهران، اشتغال دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و مشکلات حوزه تولید برطرف شود و دولت از تولید حمایت کند تا مشکلات واحدهایی تولیدی که در حال تعطیلی هستند، برطرف شود.

سرلشکر صفوی بیان کرد: اصفهان ظرفیت تبدیل شدن به قطب علمی، گردشگری و فناوری‌های جدید را در برنامه ششم دارد، امیدوار هستیم نگاه دولت نسبت به شهر اصفهان در برنامه ششم، نگاه بهتری باشد و همان اندازه که به دریاچه ارومیه توجه می‌شود به زاینده‌رود توجه شود.

انتهای پیام/ تسنیم