رئیس‌جمهور تاکید کرد که ملت بزرگ ایران علیرغم فشارها و تحریم‌ها توانسته به رشد اقتصادی خود ادامه دهد.

به گزارش حرف شما، حجت‌الاسلام حسن روحانی که به دعوت رسمی رئیس‌جمهوری کوبا برای سفری دو روزه  وارد هاوانا شده، عصر دوشنبه به وقت محلی(بامداد سه‌شنبه به وقت تهران) و در دیدار فیدل کاسترو رهبر انقلاب این کشور، افزود: خوشحالم که نخستین سفر دو جانبه من به آمریکای لاتین از کوبا آغاز می‌شود که نماد مقاومت و مبارزه با استعمار در این قاره است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ملت‌های ایران و کوبا هر دو در مقابل فشارهای خارجی استقامت کردند، افزود: انقلاب مردم کوبا تحت شدیدترین تحریم‌های اقتصادی آمریکا قرار گرفت و ملت ایران نیز در طول هشت سال جنگ تحمیلی در حالی ایستادگی کرد که شرق و غرب به متجاوز کمک می‌کردند. لذا ایران و کوبا نماد مقاومت در برابر شدیدترین تحریم‌ها هستند.

روحانی تاکید کرد که ملت ایران علیرغم فشارها و تحریم‌های ظالمانه مسیر توسعه و رشد اقتصادی خود را ادامه می دهد.

فیدل کاسترو: ملت ایران را تحسین می‌کنم/ نطق شما در اجلاس غیرمتعهدها چشمگیر و حضورتان برای آمریکای لاتین روحیه‌بخش است

فیدل کاسترو نیز در این دیدار با اشاره به بررسی و پیگیری سیر انقلاب اسلامی در ایران گفت: در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نظر مثبت خود را در مورد امام خمینی و انقلاب ملت ایران اعلام کردم.

رهبر انقلاب ۱۹۵۹ کوبا مقاومت ملت ایران در برابر فشارها و تحریم‌ها را تحسین برانگیز خواند و افزود: این موضوع نشات گرفته از آگاهی و رشد فرهنگی مردم ایران است.

فیدل کاسترو با اشاره به حضور رئیس‌جمهوری کشورمان در اجلاس سران جنبش عدم تعهد ادامه داد: سخنرانی چشمگیر شما در این اجلاس را به دقت گوش دادم و این سخنان و حضورتان در این منطقه روحیه مثبتی در آمریکای لاتین ایجاد کرده است.

وی در پایان با اشاره به بحران آب در نقاط مختلف جهان تاکید کرد که در برنامه‌ریزی آینده کشورهای جهان، آب مسئله محوری خواهد بود.

انتهای پیام/ تسنیم