نماینده دولت ایران در آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای می‌گوید «متاسقانه» برجام نتوانست همکاری‌های اقتصادی بین‌المللی با ایران را افزایش دهد و اگر اوضاع به همین منوال ادامه یابد، آینده توافق هسته‌ای در خطر خواهد بود.

به گزارش حرف شما، «رضا نجفی» نماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز گفت که با توجه به تأیید پایبندی ایران به مفاد برجام از سوی آژانس، غربی‌ها باید روابط اقتصادی خود با ایران را به حالت عادی بازگردانند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هفته گذشته گزارش فصلی جدید خود از فعالیت‌های هسته‌ای ایران را منتشر و پایبندی ایران به تعهدات ایجاد شده ذیل مفاد برجام را تأیید کرده بود.

آنطور که آسوشیتدپرس گزارش داده، نجفی با تکیه بر همین سند فنی، به توقعات تیم‌مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در برابر اعمال مفاد برجام اشاره کرد و گفت که برداشته شدن تحریم‌ها میبایست به افزایش همکاری‌ها با ایران منجر می‌شد «حال آنکه متأسفانه تاکنون این امر محقق نشده است.»

نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به گزینه‌های پیش روی کشورش در صورت ادامه وضعیت موجود هم پرداخت و گفت که افزایش روابط اقتصادی و تجاری «میبایست با قوت پیگیری شود در غیر این صورت آینده توافق (هسته‌ای) به خطر می افتد.»

انتهای پیام/ فارس