امام جمعه موقت اصفهان گفت: انتقاد سازنده سبب بهبود شرایط کشور می‌شود، دولت باید هنگام انتقاد یکی از ائمه جمعه، با پذیرش آن، زمینه رفع مشکلات را فراهم کند و در صورت اشتباه بودن آن انتقاد با منطق پاسخ آن را بدهد؛ زیرا انتقاد سازنده از ایجاد اختلاف در کشور جلوگیری می‌کند.

به گزارش حرف شما، حجت‌الاسلام سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های جمعه امروز اصفهان با اشاره به سالروز شهادت حاج مصطفی خمینی اظهار داشت: ایشان شهادت تأسف‌آور و البته اثرگذاری داشتند و از دست رفتن شخصیتی با چنین درجه از فقاهت و علم موجب تزریق حیات جدید به جریان انقلاب و احیای شدن آتش زیر خاکستر حرکت مردم شد.

وی در ادامه با اشاره به روز دوشنبه و سال روز تأسیس سازمان ملل متحد افزود: این روزها دیگر کسی امیدی به سازمان ملل ندارد؛ سازمان ملل خبری از کشته شدن ۱۰ هزار انسان مظلوم در یمن توسط عربستان ندارد اما کافی است یک جنایتکار در ایران قتلی انجام دهد و اعدام شود، آن وقت است که سازمان ملل صدای حقوق بشرش بلند خواهد شد.

امام‌جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: آل سعود به عروسی و عزا رحم نکردند و در ماه محرم به کشتار بی‌رحمانه خود در یمن ادامه دادند و سازمان ملل نیز فقط در خدمت ابرقدرت‌ها و مستکبران جهان است و هیچ اقدامی در دفاع از مظلومان جهان انجام نمی‌دهد.

حجت‌الاسلام میردامادی ادامه داد: سازمان ملل در واکنش به این جنایت‌ها آن‌قدر خواب است که گویی مرده است.

وی همچنین اظهار داشت: امام (ره) سال‌ها پیش فرمودند «سازمان ملل خادم و مجری مقاصد ابرقدرت‌ها است» و حال می‌بینیم ابرقدرت‌ها همانند تروریست‌های دست‌پرورده خود، وظایفی برای آن‌ها معین کرده‌اند که البته شکل آن وظایف به گونه‌ای دیگر اما با همان هدف است.

امام‌جمعه موقت اصفهان با تأکید بر لزوم تقویت توان داخلی در مقابله با دشمن گفت: اگر قدرت نداشته باشیم و قدرت‌های متخاصم به ما حمله نکنند نباید امیدی به حمایت این دست سازمان‌ها داشته باشیم و راه صحیح این است که آن‌قدر قدرتمند شویم که دشمن از تجاوز به ما ترس داشته باشد و به یاری خدا اگر یک خبیثی تجاوز کرد نگذاریم آن روز را سالم به شب برساند.

دیگر قسمت صحبت‌های حجت‌الاسلام میردامادی به شهادت امام سجاد (ع) در روز پنج‌شنبه ۶ آبان اختصاص داشت و وی در این رابطه اظهار داشت: دو قول برای شهادت ایشان در روزهای ۱۲ و ۲۵ محرم مطرح است و مسأله اصلی این است که ایشان با توجه به ویژگی شخصیتی خود در بدترین زمان اختناق نیز دست از افشاگری برنداشتند.

خطیب جمعه اصفهان تصریح کرد: امام سجاد (ع) در اظهار حقیقت نه از یزید ترسید و نه از وزرای وی و در فضایی که مردم شام سال‌ها تحت تبلیغات ضد ائمه یزید و معاویه قرار داشتند، حیات سیاسی بنی امیه را پایان داد.

حجت‌الاسلام میردامادی در ادامه با گله‌مندی از وجود امیدواری در دل برخی مسؤولان نسبت به آمریکا تأکید کرد: رهبر عزیز ما بارها به حیله دشمن و بدعهدی آمریکا اشاره کرده‌اند و اخیراً نیز این موارد را مورد تأکید قرار داده‌اند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی نهایت جهل است که به دشمن خوش‌بین باشیم و باید صحبت‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را راهنمای خویش در این موضوع قرار دهیم.

به گفته امام‌جمعه موقت اصفهان، تأکید مقام معظم رهبری زیاده‌خواهی گام به گام دشمن در زمان مذاکرات است و هر قدمی که ما عقب‌نشینی کنیم، دشمن خواسته‌ای جدید مطرح می‌کند و در نهایت اگر معیارهای آن‌ها را بپذیریم دست به حذف معیارهای انقلاب و اسلام دراز می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین میردامادی با زیاده‌خواه دانستن دشمن اظهار داشت: غربی‌ها به امکانات و پیشرفت ما اذعان دارند و جز بردگی و ذلت ما چیزی طلب نمی‌کنند. شاید شما آن‌ها را دوست داشته باشید اما آن‌ها شما، مکتبتان و اصول انقلابتان را برنمی‌تابند و تا با آن مقابله می‌کنند.

قسمت پایانی خطبه امروز نماز جمعه اصفهان به انتقاد خطیب جمعه از صحبت‌های وزیر بهداشت اختصاص داشت و وی در این رابطه گفت: وی در سخنرانی اخیر خود در جمع روان‌پزشکان بدون صحبت در مورد بحث‌های تخصصی، به سراغ اظهارنظرهای سیاسی رفته و از انتقادات پیرامون دولت گلایه کرده و آن را مطلوب ندانسته است.

امام‌جمعه موقت اصفهان افزود: من همیشه از وزیر بهداشت به عنوان یکی از وزرای شاخص دولت یازدهم یاد می‌کنم و یکی از کسانی بوده که همیشه به او دل‌بسته بوده‌ام با این حال، انتقاد سازنده سبب بهبود شرایط کشور می‌شود. دولت باید هنگام انتقاد یکی از ائمه جمعه، با پذیرش آن، زمینه رفع مشکلات را فراهم کند و در صورت اشتباه بودن آن انتقاد با منطق پاسخ آن را بدهد؛ زیرا انتقاد سازنده از ایجاد اختلاف در کشور جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام/ فارس