مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی ذخیره آب سد زاینده‌ رود، گفت: لازم است شهرندان حتی در فصل پاییز و زمستان نیز مصرف آب شرب را مدیریت کنند.

به گزارش حرف شما، هاشم امینی با اشاره به پیش بینی اداره هواشناسی مبنی بر تأخیر بارندگی‌ها در فصل پاییز اظهار داشت: پیش بینی‌ها حاکی از آن است که بارندگی در فصل پاییز با تأخیر صورت می‌گیرد.

وی افزود: این درحالی است که براساس اعلام شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان میزان ذخیره آب سد زاینده رود هم اکنون به حدود ۱۷۰ میلیون مترمکعب رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش چشمگیر ۵۰ درصدی مواجه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان با اشاره به وضعیت بارش در اصفهان بیان کرد: متأسفانه وضعیت بارش در اصفهان نامناسب است به همین دلیل مردم باید در فصول سرد سال هم مانند فصول گرم سال مصرف آب را به خوبی مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه در ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی قرار داریم، خاطرنشان کرد: از مردم شریف استان و به ویژه هیئت‌های عزاداری درخواست می‌شود باتوجه به بحران کم آبی که در حوزه آب شرب وجود دارد سعی در مصرف بهینه آب کنند و از هرگونه مصرف بی رویه و غیرمتعارف آب جلوگیری کنند.

امینی خاطرنشان کرد: همچنین از هیئت‌های عزاداری خواسته می‌شود عزاداران حسینی را ترغیب به مصرف صحیح آب در تمام روزهای سال کنند تا فرهنگ صحیح مصرف آب در جامعه ترویج و نهادینه شود.

انتهای پیام/ تسنیم