حسین شریعتمداری گفت: ما دستاوردهای نقد را داده‌ایم و وعده‌های نسیه گرفته‌ایم و این واقعیت تلخ برجام است که ما در حال غرق شدن در آن هستیم.

به گزارش حرف شما، حسین شریعتمداری لحظاتی قبل در دومین جلسه از سلسله جلسات محاکمه مردمی مدیرانی که حقوق‌های نجومی دریافت‌ کرده‌اند، با اشاره به سخنی از شهید بهشتی اظهار داشت: شناخت نقشه راه خود، نقشه راه حریف و مواضع و عملکردهای دشمن سه مقدمه لازم برای بررسی دقیق موضوع حقوق‌های نجومی است.

وی افزود: آیت‌الله شهید بهشتی در سخنی مشهور فرموده‌اند «کسانی که خواهان خدمت در سمت زمامداری امت هستند، باید نخست وضع خود و خانواده خود را از نظر سطح زندگی روشن کنند. اگر آماده هستند در سطح کم‌درآمدترین مردم زندگی کنند، در این راه گام بردارند وگرنه نه.»

مدیر مسؤول روزنامه کیهان خاطرنشان کرد: اگرچه موضوع حقوق‌های نجومی مبحثی مربوط به داخل کشور است، اما با شناخت دقیق از وضعیتی که امروزه ما در آن قرار داریم، می‌توان دریافت که موضوع حقوق‌های نجومی ابعاد بین‌المللی نیز دارد.

شریعتمداری تصریح کرد: هیچکس با مذاکره و توافق مشکل ندارد، اما به شرطی که منافع ما را تأمین کند ما را به سمت برجام بردند و دولت محترم همه کابینه را تبدیل به وزارت امور خارجه کرد. برجامی که قرار بود معجزه قرن، آفتاب تابان و حلال همه مشکلات بوده و همه تحریم‌ها را در روز اول لغو کند، علی‌رغم گذشت چندین ماه هنوز موفق به انجام هیچ کار نشده است؛ به قول خود آقایان، تنها دستاورد آن «تنهایی» بوده است.

وی گفت: ما دستاوردهای نقد را داده‌ایم و وعده‌های نسیه گرفته‌ایم و این واقعیت تلخ برجام است که ما در حال غرق شدن در آن هستیم.

مدیرمسؤول روزنامه کیهان FATF را راه نجات پیشنهادی دشمن برای خروج دولت از بن‌بست برجام خواند و بیان داشت: همچون فردی که در حال غرق شدن است و به هر خس و خاشاکی چنگ می‌زند تا خود را نجات دهد، ۱+۵ FATF را خس و خاشاکی برای نجات دولت از بحران برجام معرفی کرده، در حالی که آقایان باید بدانند که پذیرش FATF تنها منجر به غرق شدن بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/ فارس